לתרום לעץ כאן
נושאים בענף

רוני אורזת לבד, בברכת שנה טובה!

שנה טובה לכולנו! ולכבוד השנה החדשה, מתנות לחג הן אולי הכרח, אבל האריזות - בהכרח לא! הנה כאן בטור החדש של ידידתנו רוני פיבלוביץ' בNRGמעריב, 26.9.11, זכינו בהמלצה למתן סדנאות במתנה לחברים! תחשבו על זה...

לקריאה: כאן.

סוף סוף, זה קורה

מטבע הדברים, לקחנו חלק במהפכה. זאת בעיקר שאנו מאמינים, למרות כל הספקנות, שהיא תגיע ושזה יקרה בעזרתנו. כל כך טוב לראות שכל הדברים שדיברנו עליהם ועשינו אותם עד כה, מתרחשים, בלעדינו ואיתנו. על הפרק - אסיפות שכונתיות! בכתבה של חגי מטר ב"זמן תל-אביב", בין השאר, מרואיין אייל שלנו על הנושא.

לקריאה: כאן.

עץבדבהוז

הסיפור של הבניין ברח' דב הוז הוא עצוב, עצוב מדי, בעיקר בגלל היחס של הרשויות אליו - כשהמחאה עולה שלב, הרשויות יושבות "על קוצים" וינהגו כך לכל גילוי אזרחות ולא משנה אם הוא מזיק או לא. יוצא מכך שגם גילויי אזרחות טובה שתורמת לעיר ולסדר, נתפסים כמפרי חוק. המסקנה ברורה - לעירייה יש סדרי עדיפויות משלה והאזרחים אינם חלק ממנה. הנה דוגמה לסיפור כזה שגם לנו היה חלק בו, מתוך הבלוג המצוין של יואב לרמן - "עוד בלוג תל אביבי". נדמה שאת הסיפורים הללו אפשר למצוא רק בכלי תקשורת אלטרנטיבי כמו זה.

לקריאה: כאן.

מן הארכיון: עץבעיר בבית הפתוח

זוכרים את ההפנינג הירוק הגדול במכון התקנים שהיה בחודש מאי וגם אנחנו היינו שותפים לו ? הנה קליפ סיכום שהועלה ליוטיוב למי שלא היה וגם למי שהיה.

לצפייה: כאן.

כמו באיטליה

ידידתנו רחל טל-שיר איזכרה אותנו (שוב) בטור האישי שלה בעיתון "הארץ" - "לאכול או לא לאכול". הפעם זכינו לכבוד רב - אנו מאוזכרים לצד מסעדה צמחונית בעל כוכב מישלן ! לאחר הכתבה, הגיעו שלושה אנשים לאכול אצלנו - איזה כיף !

תיקון קטן: מחיר הארוחה שונה וכעת הוא עומד על 55 ש"ח כולל הקינוח.

לקריאה: כאן.

ספרים - יש דבר כזה !

בל נשכח שגם ספרים הם אמצעי תקשורת, ובל נשכח שאנו מחזיקים אצלנו כמה מהטובים שבהם. אחד מהם, עליו כתבנו כאן, הוא "בולו'בולו". הוצאת "אוב - ז.ע.פ." המפיצה את הספר בארץ הקדישה לנו מדור בעמוד הספר, לאור המהדורה השנייה והמחודשת שיצאה זה עתה. כבוד !

לאתר ההוצאה: כאן.

גרילה בגלוב(ו)ס

ב"גלובס" של יום חמישי,ה21.7.11, התפרסמה כתבה מאת צאלה קוטלר על המטפחים שלוקחים את העניינים לידיים היכן שאף אחד לא מסכים לעשות זאת - גנני הגרילה. זכינו לאזכור נאה שם, כולל שיחה נאה עם אייל שלנו. מצער אותנו לשמוע שהעיריות והמועצות מזניחות שטחים, אך משמח לשמוע שיש מי שמפריח אותם.

לקריאה: כאן.

הפסקת צהרים לא שגרתית

בשנים האחרונות, בלוגים הם כלי תקשורת לכל דבר. מן הראוי שגם דיווחים עלינו בבלוגים יהיו כאן. בטח ובטח אם הם... בפינית ! הנה פוסט שנכתב עלינו ע"י יעל, בבלוג שלה, שהייתה אורחת שלנו בהפסקת הצהרים !

לקריאה (אם אתם מבינים פינית): כאן, וגם אם לא מבינים, אפשר להנות מהתמונות המצוינות !

גינות קהילתיות - אלה החיים !

ב10.6.11, בתכנית "אלה החיים" בהגשת איריס לביא ברשת ב', התראיין אלון בראיון קצר ובו דיבר על גינות קהילתיות. חברים - הרדיו חי וקיים ואנחנו גם שם !

לשמיעה: כאן, תחת רשת ב' - "אלה החיים" שבתאריך הנקוב. הראיון בערך בדקה העשירית.

אורי ותמי קוטפים בתל אביב

הנה כתבה במדור האוכל של Ynet, מאת יקירנו אורי מאיר צ'יזיק על ליקוט בתל אביב, פלוס מתכונים שווים, פלוס תמי ועץבעיר בתמונות ובסטייל !

לקריאה: כאן.

עץבעיר והאקדמיה מדברים פתרונות

כנס "מדברים פתרונות 2011" היה חשוב ומעניין כאחד, והנה מתוכו שתי הרצאות מוקלטות: אחת של תמי, ואחת של אופיר אביגד מ"האקדמיה לגיבורי על".

להרצאה של תמי: כאן.

להרצאה של אופיר: כאן.

עץבוק - הדף שלנו ברשת החברתית

הרשת החברתית רוחשת ולא יכולנו לעמוד מנגד. אז אחרי שהייתה לנו קבוצה, הקמנו עמוד. נכון לעכשיו, החלטנו שזה ישרת אותנו יותר טוב. זאת מכיוון שפייסבוק אינו רק רשת חברתית - זהו כלי תקשורת. אפשר להוסיף, כלי עוצמתי ביותר. ראוי, אם כך, שיהיה לו איזכור בענף זה.

ומה תמצאו בעמוד ? אותנו מעת לעת, את החברים שלנו, אירועים שאנו עורכים או משתתפים בהם, וגם דברים ברומו ולא ברומו של עולם העיסוקים שלנו.

אז היכנסו לעמוד שלנו, הקליקו לייק (אהבתי) והצטרפו אלינו גם בדרך הוירטואלית שאנו צועדים בה !

החלמית, החרצית, החובייזה והצ'יקי

הנה כתבה מה23.1.11 שפורסמה בעיתון "הארץ" (גם במודפס), מאת רועי צ'יקי ארד על סיור ליקוט העשבים, שאותו מנחה אלון שלנו, בין השאר (שימו לב, הוא גם מצולם בתמונה). הכתיבה של צ'יקי משעשעת, והסיור - עוד יותר.

לקריאה: כאן.

טבעונאות, ב-ט' הידיעה

הנה כתבה על טבעונאות, שהיא טבעונות עם אוכל נא. אין לזה קשר למגורים בקרית טבעון, אבל יש לזה קשר לסדנא (ולא סדנה) שלנו - "הפסקת אוכל".

ראוי לציין שהכתבה הייתה חלק מגליון "עכבר העיר" (החדש) שעסק לא מעט בחיים ירוקים, ובו כיכבנו בערך בכל העיתון. עותק פיזי מהגליון שמור אצל אסף, ובקרוב גם נעלה עותק אלקטרוני, במידת האפשר.

לקריאה בינתיים: כאן.

לאכול טוב זה בידיים שלנו

הנה כתבה של שחר בן-פורת באתר iFeel בנושא אוכל ואשפה. תמי מרואיינת שם בנוגע לאוכל שאנחנו אוכלים, האוכל שאנחנו לא אוכלים ואיך לא, כמובן, הזבל.

לקריאה: כאן.

יש ניירות שבכל זאת שווה להחזיק

תחת הכותרת "אקו-נומיקה" יש ראיונות שונים ומשונים עם אנשים שונים ומשונים. בנוסף, יש גם ראיון עם תמי על עץבעיר ובכלל. שימו לב - לפתוח רמקולים !

לשמיעה: כאן, למטה.

עולה עולה לנו

הנה כתבה של עדי הגין בדהמרקר, 5.3.11, הסוקרת את המחיר של החיים האקולוגיים כיום. ואיך אפשר לעשות את זה בלי לעבור אצלנו !

לקריאה: כאן.

מן הארכיון: עץאורבני(קה)

ב18.5.2008, פורסם פוסט עלינו בבלוג "אורבניקה", השייך לעמותה (באותו השם) העוסקת בהפרחת המרחב הציבורי בעיר. הפוסט עסק בתערוכת "בתים מבפנים" באותו הזמן ובביקור שערכו אנשי העמותה אצלנו.

מלבב :)

לקריאה: כאן.

מגננים גרילה בלי (ועם) פסק זמן

בטור האחרון של חברתנו רוני פיבלוביץ' במגזין "טיים אאוט", מככב אייל בנושא גינון גרילה בת"א. ואתם ? עדיין לא ראיתם את שתילי החומוס והבצל הלבן ?

לקריאה: כאן, בגיליון ה16.12.10.

מן הארכיון: אז שיגלו

כתבה זו של אורן מג'ר התפרסמה ב20.4.10 אחרי שהשתתף בסדנת קומפוסט אצלנו. הוא לא כל כך התלהב, וכתב בנימה כאילו-ביקורתית שאותה ניתן לסכם במילים - "מה יגידו".

את האמת, הוא מעלה שאלה מעניינת - הוא מעלה את ההתקבלות החברתית של מעשים שנחשבים לקיצוניים בחברה ה'מודרנית' שלנו.

אבל ההשוואה שלו לא במקום - החלוצים באו ויישמו בזמן שלא היה כאן כלום, והחלוצים החדשים באים ליישם איפה שיש יותר מדי. ולכן - האם השאלה "מה יגידו" באמת חשובה בעולם שבו דרוש שינוי דחוף ?

לקריאה: כאן.

מן הארכיון: כן, גם אנחנו מעדיפים לחיות אחרת

(אבל מה זה אחרת ? ...)

בכתבה של תמר טרוים ב"דהמרקר" באינטרנט מ20.4.10, תמי מתוודה קבל עם ועדה - כן, חיים אקולוגיים בעיר זה ה-דבר.

לקריאה: כאן.

גננות בסוף הטור

באחד הטורים האחרונים של רחל טל-שיר במוסף 'גלריה' של 'הארץ', הופיעה הפניה קטנה לגינון גרילה ומככב בה אייל.

לקריאה: כאן.

טלוויזעץ

עץבעיר חוצה מדיה ומגיע לטלוויזיה החברתית ! הרי לכם כתבתו של גור זומר.

לצפייה: כאן.

עדי אוכלת אינטואיטיבית

לאחרונה החל ידידנו אופק להעביר אצלנו סדנה חדשה ומעניינת - אכילה אינטואיטיבית. הנה ההתרשמות של עדי סוקול-קצירי מEatwell ממנה.

לקריאה: כאן.

פרמקלצ'ר ובייקון באותה הנשימה !

לפני זמן מה, ביקר אצלנו כתב "זמן מעריב" יונתן אסתרקין והתארח בשיעור אחד בקורס הפרמקלצ'ר.

התוצאה - תשפטו בעצמכם.

לקרוא: כאן.

From the archives: The Green Oasis

Here's a short review about us from june 4th, 2008. Karen Chernick from GreenProphet wrote about us beautifully !

To read: here.

I was a capitalistic pig

We love you tami !

Here is an interview of tami, made by Abigail Klein Leichman, published in Israel21c and GreenProphet websites.

English speakers - We didn't forget you !

To read: here and here.

החיים בלי מזגן - הגירסה הויזואלית

ב19.8.10, בתכנית "על הבוקר" בהנחיית נעמה איזנברוך וחיים אתגר בערוץ 10, התארח אייל שלנו ודיבר על החיים בלי מזגן. החינניות חיפתה על ההתרגשות הקלה והתשובות הקצרות. אייל הבטיח להגיע עם תשובות מוכנות לראיון הבא. עזוב – אייל, שיחקת אותה !

לצפייה: כאן, בערך בדקה ה24 של התכנית.

זה העלה ה1500 שלנו ! מזל טוב לנו !

עתר מפרידה פסולת בסביון !

כתבה זו פורסמה ב26.7.10, ובה כתב ידידנו אביב לביא בNRG מעריב על הזנקת הפרוייקט להפרדת פסולת במקור בישוב סביון. מנהלת הפרוייקט היא חברתנו עתר. היא מוזכרת בשמה בשגיאת כתיב וגם מופיעה בתמונה. כל הכבוד !

לקריאה: כאן.

פרשנות נוספת בעניין: כאן.

גורואית של תולעים

בגליון יום הכיפורים של "ידיעות אחרונות", הופיעה במוסף "7 ימים" כתבה של צחי כהן על אנשים במדינת ישראל שמגדלים תולעים אדומות לקומפוסט וע"י כך מצמצמים את כמות האשפה שלהם. התראיינו לכתבה כמה אנשים וביניהם אנשי עץבעיר: תמי, עתר פרידמן, יריב ספקטור, שרית אדר. עוד מרואיינים: אסף מורן, עדיטל אלה, הזוג אדוה ירדן ועדית מרן.

הכתבה לא ממש דיברה על עץבעיר אלא רק איזכרה את הארגון בצורה עקיפה מאד. היא כן כללה את הפוסט של יונתן ובו הוא נפרד מהתולעים שלו. מעבר לזה, נחמד לראות ולהראות שאנחנו לא לבד בעסק הזה.

עץ אוכל טוב

במסגרת הטור האישי של עדי סוקול-קצירי בפורטל התזונה Eatwell נערך ביקור בית אצלנו, סופר הסיפור, נכתבו הרבה מילים וצולמו הרבה תמונות. התוצאה - טור קצת ארוך אך מעניין, בעיקר למי מכם שעדיין לא מכיר את תמי (יש עוד כאלה ?).

לקריאה: כאן.

עץ מרסס (גם באתרים אחרים)

לפני זמן מה, הופתענו למצוא את העלים שצומחים באתר שלנו גם במקום אחר - באתר חדשות מחלקה ראשונה של העיתונאי יואב יצחק. לאחר בירור קצר נמצא שהם עושים זאת כשירות לקוראיהם - הם מציגים את ה'רסס' של המוני אתרים בנושאים שונים, בעיקר לצורכי התעדכנות ומידע (ויש גם עוד משהו - העלאת הדירוג בגוגל ! אבל זה סוד... ;) )

הרסס שלנו: כאן.

מן הארכיון: קומפוסט, וואלה !

הנה כתבה מאתר "וואלה!", מלפני שנתיים וקצת, ובה ראיין ירון שוורץ את תמי. היא סיפרה לו על קומפוסט, שיגעונות, מזגן, רוח ועוד כל מיני דברים. מסופר שם גם על הסדנאות ועל אריזות השי לחגים הממשמשים ובאים.

לקריאה: כאן.

מן הארכיון: איך עושה עץ ?

הנה כתבה של אילן יצחייק בYnet מלפני שלוש שנים וחצי, ובה מסופר על אתרים חדשים שעלו באותו הזמן לרשת. אתר עץבעיר מככב למעלה בתור פייבוריט ! מעניין לקרוא את התיאור שלו היום ולראות מה נשתנה.

לקריאה: כאן.

הירוק היום ירוק מאוד

אבי דבוש מרים לנו להנחתה באתר שתי"ל, בעדכון חדשות הסביבה - "הירוק היום".

לקריאה: כאן.

הנה אנחנו באים - בלוג עץבעיר באתר NRG מעריב !

היום, ה13.9.2010, נפל דבר - קיבלנו את הזכות להפעיל בלוג משלנו בערוץ הבלוגים של אתר "NRG מעריב" ! זכינו גם להופעה בעמוד הראשי ובערוץ ירוק גם יחד. זה הזמן לפרגן ולומר שלפי סקר TIM לחודש אוגוסט, האתר נמצא בעשיריה הפותחת של האתרים הנצפים במדינה - 855,000 צפיות בשבוע.

מאחר ולנו זה חדש, ההתרגשות גדולה.

לערוץ הבלוגים: כאן.

פסק זמן בתל אביב

במסגרת מסע בין חנויות נסתרות וביניהן "מקדשים אקולוגיים" (איזה תואר...) בתל אביב שנעשה בחסות עיתון "טיימאאוט", נכתב גם עלינו ! בתפריט גם משפט מחץ מאת תמי (שלו אחראי אייל ברוב כישרון).

לקריאה: כאן ובלחיצה על ההמשך - צילומסך של החלק הרלוונטי לנו.

האפוכה* של החיידקים

מרלן-אביבה גרינפטר, עורכת מדור איכות הסביבה בעיתון "אפוק טיימס" (Epoch Times) הישראלי, כתבה על אשר מימון והחיידקים המועילים כתבה קצרה ואינפורמטיבית בעיקרה. גם אנחנו שם ברקע ובתמונות. הכתבה התפרסמה במהדורת ה17.8.10.

לקריאה: כאן.

* אפוכה - Epoch - תקופה, עידן.

לכבוש את דרום ת"א

הנה כתבה שפורסמה ב4.8.10 באתר NRG מאת קרין ספינגולד על הקואופרטיבים ש'פתאום' הופיעו בת"א, בעיקר באזור דרום העיר (פתאום, כי אנו יודעים עליהם כבר זמן מה...). מככבת בה גל גולן שלנו ! הכתבה ארוכה מעט, אבל שווה קריאה.

לקריאה: כאן.

מן הארכיון: דהעץבעיר

עדיה פיטרמן מראיינת את תמי וכותבת על כך באתר דהמרקר. הכתבה פורסמה ב2.2.10, לקראת פתיחת המחזור השני של קורס "עסקים קטנים בעיר הגדולה".

לקריאה: כאן.

רוני מבקרת את רשות המים

ידידתנו רוני פייבלוביץ' מבקרת את התנהלות רשות המים ואת הקמפיין המחודש שלה.

לקריאה: כאן.

מן הארכיון: די לאמפם

כתבה זו פורסמה ב'מעריב' (המקומון התל-אביבי 'זמן תל אביב" וNRG מקומי), בטור "אדם, טבע ועיר" של ידידנו אביב לביא, בסוף השנה שעברה. בכתבה הוא מספר על ירידת קרנו של האמפם ונזכר בתמי צרי ובמה שאמרה לו על סופרמרקטים.

לקריאה: כאן.

הארץ אונליין: תמי בלי מזגן

בשנה שעברה, פורסמה הכתבה הזו של עפרה אידלמן במוסף 'גלריה' של עיתון 'הארץ' ביום שישי. בכתבה רואיינו שלוש נשים שמסתדרות היטב ללא מזגן. נחשו מי כיכבה שם.

לקריאה: כאן.

הכתבה עוררה תגובות רבות ורובן חיוביות. היו כמה שהתרעמו על כך שאני מעיזה להתקלח יותר מפעם ביום או מרשה לעצמי לאכול גלידה ("אין ספק שתמי צרי לא מבינה כלום באקולוגיה אם היא חושבת שלהתקלח שלוש פעמים ביום זה אקולוגי באיזשהו אופן"). מצער אותי ששכחתי לציין שמי המקלחת שלי משקים את עץ התות, שהמקלחות שלי עדיין לוקחות פחות מים ממה שיורד בבית ממוצע על הפיפיקקי. אני גורסת שיש שימושים נאותים למי שתייה ומקלחות הן אחד מהן, להוריד אותם לביוב רק כדי שיסיעו את הפיפי שלי לשפד"ן לא. בשביל זה יספיקו מים אפורים שכל אחד יכול לאסוף בקלות.

אני בכלל לא ניכנסת לחישובים המדוייקים של כמה אנרגיה אני חוסכת בזה שאני לא משתמשת במזגן, וגם לא בדוד השמש רב השנה (אני אוהבת את המקלחות שלי קרות), וגם לא סופרת ליטרים של מים. אני מאמינה שכשאני מתחברת לאנרגית המים והחשמל ומפסיקה להתיחס אליה כמובן מאליו, מתחילה להתייחס אליה בכבוד, באופן הכי טבעי אני אומרת שלום לשימושים לא נאותים, ובאופן הכי שלם אני מתקלחת כמה פעמים שמתאים לי! חיים אקולוגיים הם לא חיי מחסור, דווקא להיפך!

To Our Readers in English

Here's an article written about us in "the Jerusalem Post", by Joanna Paraszczuk, starring our own Eyal Engelmair !

Read Here.

אנשי המהפכה

"אנשי המהפכה: עשרת הגיבורים הירוקים של תל אביב", זו כותרת כתבה, שהתפרסמה לאחרונה במוסף "זמן תל אביב" של מעריב וּמופיעה גם ב-nrg מעריב.

נחשו, מי מופיעה כאחת מהעשרה... נשאיר לכם לעיין וּלגלות בעצמכם.

המלים יפות, ואנו מודים על כך, רק חבל, שלא נבחרה תמונה מוצלחת יותר...

כתבה יפה של ענבל טיש בארץ וטבע

ענבל יצרה קשר, באה ובילתי איתי שעות ארוכות, בסלון, במטבח ובגינה. תוך כדי שאני עסוקה במשימות היומיומיות שלי, הכנת מזון, טיפול בקומפוסט, השקייה, התבוננות, קטיף עלים לשייק ירוק, סדר וניקיון, ליוותה אותי ענבל ושאלה המון שאלות, מדי פעם מצטרפת לעבודה.

היה לי מאוד נעים לבלות עם ענבל. נטולת מצלמה ופלאשים, בלי לעצור את סדר היום של העץ, והנה הגיעה הכתבה שלה, מגיליון 122 של ארץ וטבע, והיא נהדרת.

צעד אחד קטן

הביטוי "צעד אחד קטן" מתאר היטב את עץבעיר: התמקדות בדברים, שכל אחד מאתנו יכול לעשות כאן ועכשיו, העיקר לצאת לדרך, לעשות את הצעד הראשון, ובעקבותיו להמשיך צעד צעד. "צעד אחד קטן" הוא גם שם תוכנית האקולוגיה של זהר צמח וילסון ברדיו מהות החיים, והוא אירח אותנו לשתי סדרות של תוכניות: תמי צרי על שינויים בהרגלי הצריכה ועל קומפוסט ואלון אלירן בסדרה בת ארבע תוכניות: "חשמל ביתי ואנחנו". היכנסו ל-On Demand וחפשו את תמונת הרגליים.

אביב לביא הפליא לכתוב על "תקרית" ט"ו בשבט שלנו

אביב הוא חבר של העץ מימיו הראשונים. הוא תמיד טורח להתעדכן על הנעשה ומוצא דרכים לתמוך. השבוע הפתיע אותי כשכתב ביתר אריכות על ביקורו המפתיע של כבוד ראש העיר בסלון האקולוגי.

הכתבה זכתה להדים חיוביים בקרב אנשי עץבעיר והסביבה. אמנם דן איננו "פעיל מרכזי" בעץבעיר אבל הוא בהחלט חבר, ומשתתף פעיל בקניית ירקות מממי, ובמסיבות שלנו. כך הוא מצא את עצמו שוטף כלים כשראש העיר נכנס למטבח, וכך אני מצאתי את עצמי "רוצה לקבור את עצמי" בערימת קומפוסט.

אבל הכל לטובה, הנה יצאה לה כתבה ממש מצחיקה, ובפגישה בקומה ה-12 (שתוכננה עוד מבעוד מועד, בלי שום קשר לביקור הפתע), רוחות של הקשבה ושיתוף פעולה נשבו בעוז, אז אינני מודאגת. השיח עם העירייה צמוח יצמח.

עץנולד בסוכריה

בניוזלטר של טייםאאוט שנקרא הסוכריה, כתבו יפה על יוזמת עץ נולד, ושכחו שהיו עוד נקודות חלוקה חוץ מעץבעיר... : )

רחל טל שיר שאלה אותי שאלה

היא שאלה האם זה נכון שלסביבתיים, הרבה פעמים אין טלביזיה בבית. התשובה שלי הייתה מיידית: כן!

רחל עוקבת אחרי העץ כבר זמן מה, ואף נפגשנו בחפלק החגיגי של אופק בראש השנה. להסביר למה אין לי טלביזיה היה קצת יותר קשה מסתם להסכים שלאף אחד מהחברים הירקים שלי אין את הקופסא הזו בבית. אני אפילו מכירה כמה אנשים שלא מגדירים עצמם "ירוקים" ובכל זאת וויתרו על המיטרד.

ההסברים איכשהו חזרו לנקודות עמומות שהתייחסו לתחושות, אנרגיות, וניצול נכון של חלל וזמן.

הדירה בביאליק בערוץ שמונה

היום בסדרה "למה מה" בערוץ שמונה, בתשע ועשרה, הפרק: "10 דלתות לבית האקולוגי" - בכיכובה של הדירה בכיכר ביאליק.

הפרק עוסק בהשפעה העצומה של הבית בו אנו חיים על הסביבה - החומרים מהם הוא בנוי, צריכת האנרגיה והמים שהוא מכתיב ועוד.

הבית האקולוגי בטלביזיה

ביום שישי בערב הבית האקולוגי שלנו כיכב בכתבה של ערוץ עשר עם השף המפורסם איל שני. חוץ מההערה הלא ברורה של איל בנוגע לאיפור (אני? בחורה מאופרת??) מאוד נהנתי לראות את הכתבה באינטרנט כמובן, למה למי יש מקום לטלביזיה בבית (ובחיים?)? , ובמיוחד שמחתי על המקום של כבוד רב שניתן לרעיון של גינות קהילתיות בכלל, וזו שבמעוז אביב בפרט. כל הכבוד!

תמי

אשת החזון

זאת הכותרת לקטע על תמי והעץ ב"גלובס" ממרץ 2008, בו היא מספרת על האתר, על השיפוצים בדירה ועל חיים עם פחות אשפה ועם קומפוסטר.

גידול ירקות ב"העיר"

מדריך גידול ביתי לירקות שפורסם ב"העיר" ביולי 2007, כולל קטע על הגינה של תמי והעץ בגלגולה הקודם, בשדרות נורדאו. לקריאה הכנסו לגלריה.

תמי והעץ בעמוד הראשון של "הארץ"

כתבה מעניינת ומפרגנת של תמרה טראובמן על עץ בעיר. למרבה השמחה, מה שתוכנן כטור צד קטן בסדרת הכתבות על "אתם והכדור", מצא את דרכו לעמוד הראשון, והביא לעץ הרבה תגובות ומתעניינים. הקטע המלא כאן.

עץבעיר, עסק חברתי לאקולוגיה עירונית, ביאליק 25 דירה 8 תל אביב, 03-525-4196