לתרום לעץ כאן
נושאים בענף

עץבעיר מביא לכם קומפוסט לחיים

עץבעיר פותח לכם שלוש דלתות לַעֲשיית הקומפוסט:
1. מסיבת קומפוסט, ועל כך קיראו כאן.
2. קורס קומפוסט וסדנאות: יסודות הקומפוסט, ערימת קומפוסט, קומפוסט תולעים וקומפוסט EM.
3. מדריכים כתובים כאן באתר: קומפוסט - על מה ולמה, ערימת קומפוסט והשימוש בחיידקים מועילים למחזור אשפה.

מלבד זאת, עץבעיר תומך בקומפוסטאים התל-אביבים באמצעות התכנסויות וכן מיפוי ותיעוד באתר ועל-גבי מפת העיר, התלויה במשרדנו. כך נחשפת התמונה האמתית: יש בעיר קומפוסטאים רבים ועוד רבים, המעוניינים לעשות קומפוסט וּמחפשים את הדרך. הדבר משפיע הן על הקומפוסטאים עצמם, החשים מועצמים וִיכולים ליצור קשרים ושיתופעולה, והן על קובעי המדיניות בעירייה.

מסיבת קומפוסט

כשהתחלנו את האתר הזה, היינו בטוחים שלא נדבר הרבה על קומפוסט. חשבנו שקומפוסט זה משהו, שלא יעניין הרבה אנשים. טעינו. כמה אנחנו שמחים, שטעינו! אנחנו מקבלים המון פניות בנושא, וּברור, שיש המון אנשים בעיר, שהיו רוצים ערימת קומפוסט משלהם. אמנם אפשר לבוא אלינו ללמוד איך עושים, אבל אחרי הניסיונות הטובים ב"שרה'לה", ב"אבא גיל", בקיבוץ רבדים, בקריית ספר, אצל גל ונעם ואצל עירית ותמר, החלוצות, חשבנו שזה יהיה ממש מוצלח לבוא אֲליכם וּלהקים איתכם את הערימה שלכם.

איך עושים את זה?כל מה שצריך לעשות הוא לכתוב אל אייל

וּלהזמין קומפוסט עד הבית. הביקור יעלה 450 שקלים, שאתם יכולים לשלם בעצמכם, או להזמין חברים לסדנת קומפוסט, והמחיר יתחלק בין כולכם. הביקור כולל הרצאת פתיחה על אקולוגיה עירונית, וּמדוע חשוב לא לזרוק זבל לזבל, בנוסף לחלק המעשי, שבו נקים את הערימה ונסביר איך לתפעל אותה.

למעוניינים נציע הדרכה וַהֲקמה של חוות תולעים אדומות.

מה צריך להכין מראש? לא הרבה!
אם יש חצר, אז כדאי לבדוק אם יש שטח אדמה פנוי בגודל מטר על מטר, כשנבוא נוכל לייעץ על המיקום האידיאלי. אם אין חצר (גינת הבית המשותף נחשבת!) יש, כאמור, אפשרות להתקנת קופסת תולעים אדומות בבית, וגם כאן יש יתרון לביקור בית שבו נמצא את המקום ונסביר איך עושים קומפוסט תולעים במטבח או במרפסת.

אבל מה יגידו השכנים? שהם רוצים לבוא גם!
מהניסיון שלנו, השכנים יכולים להפתיע, והסוד מתחלק לִשניים: תקשורת טובה וַעֲרימת קומפוסט מוצלחת. החלק הראשון עליכם, והשני עלינו: אנו נלמד אתכם איך עושים קומפוסט נטול ריח וּנטול זבובים, שממש לא מטריד את השכנים!

מחכים להזמנות : )

עץבעיר, עסק חברתי לאקולוגיה עירונית, ביאליק 25 דירה 8 תל אביב, 03-525-4196