לתרום לעץ כאן
נושאים בענף

17/09/07
הארה במטבח

ממש לפני שנסע הספיק חגי להאיר את עיני פעם נוספת (הפעם הקודמת שסיפרתי עליה פה הייתה במדבר). הפעם זה קרה במטבח, כשראה אותי עומלת להפריד את גרעיני הרימון מקליפתם. "חייך עומדים להשתנות" אמר וחטף ממני את הרימון, מתעלם מהמבט הספקני שלי.

חיי השתנו.

יש דרך מהירה לקלף רימון, ותיעדתי אותה בסדרה של תמונות.

כדי לא להשאר חייבת, מיד פניתי לשנות את חייו של חגי שעד כה טעם מיץ רימונים רק בדוכני מיץ בעיר. השמועה אומרת שהמיץ נסחט יחד עם הקליפה, ומגיע בשילוב עם מיץ תפוזים. נראה לי מוזר לערבב את הרימונים הטריים של העונה עם תפוזים שאינם בעונתם. גרעיני הרימון (ללא הקליפה הרבה יותר טעים! בעצם, פשוט מדהים.) נותנים מיץ בריא מאוד מאוד ועל כך יעידו ההבטחות על בקבוקי מיץ הרימון שנמכרים בחנויות הטבע במחירים יפים. האם יש מקום להזכיר מה קורה למיץ מהרגע שנוצר במקרה שלא הגיע לגרון מיד? האם יש צורך להכביר מילים על מקומם של האריזות, השיווק וההובלה בחיינו? לא.

אתמקד במיץ רימונים וסלק:

שני רימונים
גזר אחד
שני סלקים לא גדולים
כף אבקת שימרי בירה - למי שמעוניין במכת ברזל אמיתית ומוכן לטעם באמת מעניין

סוחטים את הירק והפרי במיצייה מכובדת וכבר קיבלנו רכז של ויטמין C וברזל, חיבור מצויין. מוסיפים את שימרי הבירה רק אם רוצים עוד ברזל, וטעם אקזוטי במיוחד, ושותים מיד. אפשר בלי גזר. אפשר לשנות את הכמויות. הכמות הנ"ל הספיקה בדיוק לשתי כוסות מיץ משנה חיים.

Share/Bookmark

תגובות

comment

אם התמונות לא מסבירות מספיק, אז התהליך הוא כזה:
חותכים את הרימון לשני חצאים ומכים בנחישות עם כף בקליפה החיצונית. הגרעינים, כמו גם שאר השפע בעולם, מתגלים בקלות כשעושים את הדברים נכון, ומבקשים.

-- חגי, 17/09/07
comment

קילוף רימון הוא ההזדמנות שלי דווקא לעשות דבר לאט ולהבחין טוב טוב בחלקים השונים ולהפרידם בזהירות. אני לא מוותר על האיטיות הזאת.

comment

יש דרך נוספת שעוברת במשפחתי מזה שנים. אז ככה:
הרימון, למי שלא בחן אותו עדיין ביסודיות, יש בעצם צורה מחומשת- שימו לב לחמש הבליטות סביבו. בסכין חותכים את ראש וזנב הפרי, ואז חורצים לאורך הבליטות (מלמעלה למטה). אוחזים ברימון בשתי הידיים ופשוט בוצעים. מדהים כמה שזה פשוט. הרימון מתחלק בטבעיות לחמשת החדרים מהם הוא עשוי, ואין שום קירות שצריך לחדור בעדם, אלא פלחים מכוסים בקרום שקל להסיר.
זה גם כיף וגם מדהים, בכל פעם מחדש, לגלות את סודותיו של עוד פלא ארכיטקטוני של הטבע. בתיאבון!

-- אפרת, 23/09/07
comment

ואו אפרת תודה על הרעיון אני אנסה את זה עוד היום !

שאלה- למיץ סלק רימון... משתמשים ברימון לא קלוף שלם? או רק בגרעינים ?

תודה,

-- מרי, 18/10/07
עץבעיר, עסק חברתי לאקולוגיה עירונית, ביאליק 25 דירה 8 תל אביב, 03-525-4196