לתרום לעץ כאן
העיר והעץ
  ‎ דף בית > היוזמות שלנו >‏ מינה גושן על רב פעמיות
נושאים בענף

18/12/07
מינה גושן על רב פעמיות

אקו-יוגה הבא הולך לקרות בחמישי לינואר בסטודיו המקסים של מינה בפלורנטין. מיכל אדלמן תעביר יוגה לילדים ומינה תעביר שיעור יוגה למבוגרים, ויהיו עוד כמה וכמה פעילויות עליהן נדווח בקרוב. למינה היו היום כמה מחשבות על יוגה ורב פעמיות... הנה הם כאן לפניכם...

תמי כתבה על האיכות שיש לכלים רב-פעמיים ועל ההרגשה שהם מעוררים בנו. שמתי לב לכך שבזמן האימון קורים כל מיני דברים לכלי שבו אני חיה: הרפיה, נשימה, יצירת קשר מתחדש ומודע עם האדמה, הרחבת גבולות, ניקויי, חיזוק, שחרור, שינויי במצב הרוח ובחוויית התודעה. כל אלו עוזרים לי להחזיר את הכלי שאני לשימוש כל יום מחדש, לאימון וחוזר חלילה. אולי זה אפילו יותר מזה, אני מרגישה שכדי שאוכל להשתמש בכלי לאורך זמן עלי לתחזק ולהזין אותו בכל מיני צורות, בניהן אימון היוגה שנותן לי דרך מסוימת להתבונן בתודעה ובגוף המשתנים. בדומה לכלים מהם אנו ניזונים שוב ושוב, גופינו גם הוא משתנה, מתבגר, אוגר ידע וזיכרונות ונעשה, כך אנו מקווים... משובח ויקר ערך.

נדמה לי שההתנסות שלי עצמי כיחידה קטנה ורב-פעמית היא זו שגורמת לי להרגיש כל-כך בנוח עם התנהגויות הזוכות לכותרת "אקולוגי". את רסיסי האינטואיציה שלי ביחס לשמירה על הסביבה ועצם העניין המתגבר שאני חשה לנושא אני קושרת לאימון היוגה דרכו אני לומדת להתבונן, להבחין וכך התנהגויות ותגובות שלי שכמו הופיעו לפני ונראו לי משונות או בעלות גוון קמצני התבהרו ככאלו המבקשות להביע התחשבות, ובעצם קמצנות על המשאבים המתכלים...

מדע הנשימה במסורת היוגה, מבוסס על התבוננות במהלך נשימה טבעית ומנקודה זו מתחיל מחקר שלם. אני מרגישה שההנחיה הבסיסית בפראניאמה המחנכת להתעורר לנשימה הטבעית, להבחין בה, להקשיב לה מלמדת דבר עצום: אותו דבר שאני נולדת לתוכו והוא נחווה כמובן מאליו (מוזר ומעניין כי שריריי הנשימה נקראים "לא רצוניים") הוא פלא קיומי!

ההכרה בנוכחותה של הנשימה כל פעם מחדש מהדהדת ומחלחלת לעומק, אחד האופנים העוצמתיים שלה הוא בהכרת תודה על מתת החיים. כשאני חושבת על זה אין לי ספק שהחיבור אקו-יוגה נולד מהבנה מהותית שהנשימה עצמה היא המתנה הרב-פעמית האינסופית לה אנו זוכים. ההתרגשות שמחשבה זו מעוררת בי מפעילה את הרצון שלי להתעורר, להחכים וללמוד איך אני יכולה לשמור על העולם הזה שהוא באמת מופלא.

Share/Bookmark

תגובות

comment

מעוניין לדעת מתי יש עוד שיעורי אקו-יוגה להורים וילדים
בברכה
עופר
0543300779

-- עופר, 13/01/08
עץבעיר, עסק חברתי לאקולוגיה עירונית, ביאליק 25 דירה 8 תל אביב, 03-525-4196