לתרום לעץ כאן
  ‎ דף בית > מוצרים שמשנים >‏ בלה אשור - יצרנית שמנים ארומטיים
נושאים בענף

no image

22/09/08
בלה אשור - יצרנית שמנים ארומטיים

את השמנים של בלה אשור אפשר לקנות אצלנו, בעץבעיר. בלה אשור היא מטפלת רב-תחומית, העוסקת, בין היתר, בצמחי מרפא. היא החלה לטפל, עוד בטרם קמו בארץ בתי-ספר לטיפול, והחלה בליווי אישי, לפני שה-coaching הפך ללהיט. בעבודתה היא משתמשת בשמנים ארומטיים. במשך שנים חיפשה שמנים נקיים, לא מדוללים ולא מעורבים, אך חוש הריח שלה לא בא על סיפוקו, עד שהפסיקה להשתמש בשמנים למשך שנתיים. בשנת 2002 הקימה מפעל לייצור עצמאי של שמנים בפיקוחה האישי.

ומה רבה הייתה שמחתה, כשגילתה, שיש בצפון הארץ מתקן זיקוק מעולה וגדול ממדים מתוצרת צרפת, שעומד מיותם זה 40 שנה! מיד נסעה, ראתה וקיבלה את הסככמת בעליו להשתמש בו. מתקן שני דומה אך קטן יותר משמש אותה בדרום הארץ. שני המתקנים נמצאים בסמוך לשדות, שבהם מגודלים צמחים. השמן הראשון שייצרה היה שמן המליסה, שהוא בעל התדר המעורר ביותר ופעולתו האנרגטית היא החזקה ביותר. עם הזמן התווספו צמחים נוספים, כולם מגודלים בארץ. בלה אשור מתבססת על צמחים, הידועים מהרפואה העממית. עם השנים מוצאת יישומים נוספים, שלא היו מקובלים קודם. היא מוכרת בעיקר למטפלים ולאנשים, המחפשים איכות וניקיון, ואיננה מתחרה במחיר. קשה מאוד לזהות שמן איכותי, כי יש תמציות המחקות בצורה מתעתעת את הריחות, אך שמנים אלה אינם משפיעים אנרגטית. לכן כל שמן מתוצרתה עובר אנליזה של החומרים המצויים בו.
בלה אשור מוכרת ומוכרת בכל הארץ באמצעות משלוחים. גם לחו"ל הגיעה שמעה, והיא שוקלת לייצא לארה"ב. יש ביכולתה להרחיב את היקף הייצור. היא מעבירה הדרכה על השמנים בביתה שבהוד השרון ומשתתפת במכירות של מוצריה במקומות שונים, ואז ההדרכה בחינם. שלב מהותי הוא מציאת החקלאים המהימנים, המגדלים באופן מבוקר ועם השגחה.
תהליך הזיקוק מבוצע באמצעות קיטור ללא סולבנטים. מטון של צמח נקבל בין חצי ליטר לשלושים ליטר של שמן, על-פי סוג הצמח. הבדלים אלה מכתיבים את ההבדלים במחירים. בחצי יום אפשר להפיק כמה טונות.

אקולוגיה בשבילה היא פשוט טבע שני. את ילדיה גידלה על מזון טבעי ובריא מתוצרת ביתית, שגודל בחלקו בתקופה מסוימת בגינה, שימוש בחומרים טבעיים ומיחזור. אין ולא הייתה טלוויזיה בבית. גם בנה ממשיך בדרך חיים זו ומגדל כך את בתו, ובתה של בלה, רוני, היא אחת מהמקימות והמפעילות של החווה האקולוגית יבולים בהוד השרון.

Share/Bookmark

תגובות

עץבעיר, עסק חברתי לאקולוגיה עירונית, ביאליק 25 דירה 8 תל אביב, 03-525-4196