לתרום לעץ כאן
העיר והעץ
נושאים בענף

26/12/08
וידוי

נמנעתי ארוכות מלכתוב את הקטע הבא כי אני לא אוהבת שאין לי דברים חיוביים לכתוב – זה "לא נראה טוב". אבל קלטתי שלהמנע מדברים שלא הצליחו, לחכות שיקרה משהו ספציפי ואז רק לדווח – לא תורם לאף אחד כולל לא לי.

אז מה קרה עם פרויקט הקומפוסט...

שתי הניסיונות הראשונים להשתמש במכשיר בביתנו לא הצליחו. נהיה ריקבון נוראי ובמקום שיבצר לו קומפוסט נוצרו אלפי רימות בתוך המכשיר שגם יצאו לטייל במטבח שלנו! (רימה= ביצה, רימה, גולם ובסוף זבוב).

הייתי בתקשורת עם החברה בארה"ב שסיפרו לי שמקרה כזה לא קרה מלבד פעם אחת למישהו איפשהו בדרום אמריקה באזור מאוד חם ולח.

אז אמרנו ננסה שוב. נחכה שיהיה קצת פחות חם ונקח אדמה לתחילת התהליך ממקום אחר – אולי זה יעזור. רק שבינתיים הבאנו כלב הביתה – תכירו את מוקה. ומוקה אכל חצי מהמנוע של המכשיר! אשכרה מקרה קלאסי של הכלב אכל לי את השעורים!!

בקיצור שלחנו לחברה תמונה של המנוע עכשיו ואנחנו מחכים לחלקי החילוף.

החלק המדהים הוא שבזמן שאני מרגישה רע עם הכשלון, פנו אלי מ"עיר לכולנו" ובקשו את כל החומר שאספתי במהלך הפרויקט כדי להרכיב הצעה לפתרון עירוני! וזה אחד הדברים המדליקים שאנחנו לומדים בקורס. ברגע שאתה רותם אנשים לאפשרות של הפרויקט שלך, האפשרות הזו חיה ונושמת בלי קשר אליך. זה מאוד רגש אותי.

בינתיים ברמת הבית שלנו החלטתי שלמרות החששות שלי מהתולעים אני הולכת להיות במסיבת הזבל הבאה של תמי ולנסות את הפתרון של התולעים האדומות. נראה איך זה יסתדר לנו...

במקביל לסאגה הזו יזמתי פרויקט חדש שנקרא "ילדים זה בריאות" והוא דווקא הולך מצוין!

אני מזמינה אתכם להיכנס לעלה הבא ולקרוא עליו.

Share/Bookmark

תגובות

comment

מה אומר ומה אגיד? אני בעד קופסה ממוחזרת עם תולעים אדומות חביבות, במקום קופסה מעוצבת שמחוברת לחשמל... כל הכבוד על האומץ, תמר! מחכה לראות אותך בסדנת סגירת מעגל המזון והזבל. את יכולה גם ללכת לסדנה אצל עודד שיותר ממוקד על קומפוסט תולעים.

-- תמי, 03/01/09
comment

האם יש עדכונים בעניין הקומפוסטר החשמלי החתיך?
אני דבקה בערימה המהממת שלי כמובן,
רק מתעניינת בשביל חברים...

-- שרית, 20/02/09
comment

הבאתי לחתיך מנוע חדש מארה"ב והחתיך בבית (AKA הבעל) אמר שהוא יורכב עד סוף השבוע. ואז ננסה שוב...

-- תמר, 24/02/09
comment

יש עדכונים?

-- שרית, 31/10/09
comment

וואו, עבר הרבה זמן. והסגה המשיכה, אחרי המנוע היה חסר עוד חלק ועד שהשגנו אותו...ואז זה דווקא עבד סבבא קצת ואז משהו שאנחנו עשינו (כבר לא זוכרת מה) גרם לחלק להתעקם ותכלס נשבר לי מלהתעסק עם זה. המסקנה הסופית שלי היא שמאוד קשה להתעסק עם מכשיר מחו"ל שאין לו כאן אמא ואבא. בזמנו דברתי עם מישהו מהחבר'ה שמיבאים קומפוסטרים רגילים והוא אמר לי שהוא מתכנן לייבא אותם - לא זוכרת מי ואם יצא מזה משהו אבל את יכולה לבדוק באינטרנט אם בא לך.

-- תמר, 31/10/09
comment

מה שמצאתי באינטרט זה זה-
http://www.agrolan.co.il/product.asp?...
ומכיוון שהוא לא חשמלי אז אני לא חושבת שהוא יכול להתקלקל.
נראה שווה.
אבל השותפה שלי לא מרשה תולעים בבית.

-- שרית, 01/09/10
עץבעיר, עסק חברתי לאקולוגיה עירונית, ביאליק 25 דירה 8 תל אביב, 03-525-4196