לתרום לעץ כאן
  ‎ דף בית > הקואופרטיבים של תל אביב >‏ החלה ההרשמה לקואופ דרום העיר!
נושאים בענף

no image

07/02/09
החלה ההרשמה לקואופ דרום העיר!

היום כבר הרבה אנשים מבינים שמה שמציעים לנו בחנויות הוא לא טוב מספיק. ברובן הכסף הוא הדבר החשוב היחיד, והסביבה והאדם נדרסים תחתיו. הקואופ נולד כשהבנו שביחד נוכל ליצור דבר קצת אחר, ולאפשר את צורת החיים בה אנו מעוניינים. כי לבד אי אפשר.

מה זה קואופרטיב אורגני?

קואופרטיב הוא צורת התארגנות כלכלית שיתופית, שמטרתה רווחת החברים בה ולא התפחת כיסיו של אחד. כאן מדובר בקואופרטיב צרכנים, שמתאגדים כדי לקנות מזון אורגני ושאר דברים ידידותיים לסביבה ולאדם בכמות מסחרית מהיצרנים. בארץ פועלים כמה עשרות קואופרטיבים אורגנים במתכונות שונות. מחוץ לארץ פועלים רבים נוספים, בחלקם חברים אלפי אנשים והם מתפקדים כסופרמרקט.

למה שכונתי ולא עירוני?

כי לקרבה הפיזית יש חשיבות כשמנסים לגבש מין קהילה. זה גם יותר נוח – כולם יכולים להגיע באופניים, ובעיקר – כי אפשר. היום כבר יש מספיק אנשים שמאמינים בדרך הזו, בטח כמה מהם גרים בשכונה.

מה יש לנו עד עכשיו

כשנגיע ל-40 חברים בשכונות שפירא, פלורנטין והסביבה הקואופ יתחיל לפעול. החלוקה תתקיים במרכז "מהפך", לידו נמצאת הגינה הקהילתית בפלורנטין, בימי שישי ב 9:00-13:00. את האוכל יביא בועז מ"אורגני-גן", שהוא ספק שעובד עם קואופרטיבים. על מחיר המזון מוסיפים 15% עמלה, שהולכת בעיקר על כיסוי בלאי (אם מזמינים 20 קילו עגבניות, בטח 2 קילו יימעכו איכשהו. אף אחד לא רוצה עגבניה מעוכה, אז מזמינים אקסטרא), קצת על קניית ציוד ומעט על תפעול. הכוונה היא כמובן להוריד את המחירים עד כמה שניתן, בינתיים אנחנו הרבה יותר זולים מהחנויות האורגניות וקצת יותר יקרים מהשוק. נשתדל להעלות רשימת מחירים מעודכנת לאתר, בינתיים תוכלו להתעדכן דרך רשימת התפוצה.

איך זה עובד?

במהלך השבוע שלפני מקבלים לדואר האלקטרוני את רשימת המחירים השבועית, מסמנים מה רוצים וכמה ושולחים עד יום לפני החלוקה. למחרת באים לנקודת החלוקה ופוגשים את התורנים, שמחלקים את האוכל לסלי החברים לפי מה שהזמינו, ולהם גם מעבירים את הכסף. בשבועות הראשונים תידרש סבלנות, כי ייקח קצת זמן עד שנלמד להפעיל את כל העסק חלק. בהמשך נתרחב - נביא גם חומרי ניקוי אקולוגיים, ובעצם כל מה שנרצה.

הרשמה

מחבר בקואופרטיב נדרשים שלושה דברים –

כוונה לקנות מה שאפשר דרך הקואופרטיב.

משמרת בנקודת החלוקה אחת לחודש-חודשיים (או עבודה אחרת מהבית)

פיקדון של 200 ₪ שמוחזר אם עוזבים, כדמי רצינות וכדי שנהיה תמיד בפלוס.

בשבועות הקרובים ניפגש בשכונות כדי לדבר, להכיר, להירשם ולהעביר את הפיקדונות. מועדי הפגישות יפורסמו כאן ויופצו גם דרך רשימת הקשר.

כדי להירשם וכדי לשמוע עוד יש לדבר עם:

בשכונת שפירא והסביבה עם קים kimsher@gmail.com

בפלורנטין והסביבה עם אירה ira_85@nana10.co.il

עד עכשיו פנו אלינו אנשים מכל מיני מקומות בעיר והתעניינו. נשמח שיהיו קבוצות בשאר חלקי העיר, כרגע אנחנו מנסים להקים קבוצות בלב העיר ובאזור ככר רבין. אם אתם מהאזור ובא לכם לעזור, או אם אתם יצרנים שרוצים לשתף פעולה, דברו עם טל-אל: talel.weisman@gmail.com

Share/Bookmark

תגובות

comment

want to joint the coop

-- orna gilat, 12/02/09
comment

בכיף! דברי עם קים, אירה או איתי בדואר האלקטרוני, לפי השכונה בה את גרה. הפרטים שהשארת באתר כדי לכתוב את ההודעה לא מגיעים אלינו..

-- טל-אל, 12/02/09
comment

מתי זה מתחיל?

-- דנה, 23/02/09
comment

גר ברחוב גאולה, האם יש קואופ קרוב יותר? אם לא אשמח להצטרף לאחד מהשניים
תודה
ש

comment

דנה:
פגישה ראשונה ביום ראשון הקרוב, 1/3 (פרטים בפוסט בנושא). אם נגיע למינימום הדרוש לביצוע ההזמנה, נוכל להתחיל כבר ביום שישי הקרוב או בזה שאחריו.

שי:
בשלב זה נקודת החלוקה תשב ברח' פרנקל. ברגע שיבוא מישהו וייקח על עצמו פתיחת קבוצה בלב העיר, תקום כזו בלי בעיה, לדעתי. בינתיים צריך להגיע לפגישה ביום ראשון וגם לשלוח לי מייל, כדי להכנס לרשימת התפוצה - Talel.weisman@gmail.com

-- טל-אל, 26/02/09
עץבעיר, עסק חברתי לאקולוגיה עירונית, ביאליק 25 דירה 8 תל אביב, 03-525-4196