לתרום לעץ כאן
נושאים בענף

02/04/09
עוד מחשב ניצל

מקרה שהיה, כך היה..

הצלתי מחשב אחד השבוע ואולי בקרוב עוד אציל מחשבים נוספים :-)

לפני מספר שבועות המחשב של אבא שלי התחיל לעשות בעיות, בהתחלה הוא עובד כרגיל ולאחר שמתחמם הוא עושה ריסטרטים כל הזמן, ניסיתי להחליף את ספק הכוח לספק אחר, בדקתי שטמפרטורת המעבד נראית סבירה וניסיתי לנתק את כל החומרה פרט ללוח האם המעבד והזיכרון אך המחשב המשיך בשלו. לוח האם נראה בסדר ואין עליו קבלים נפוחים אבל עדיין חשדתי בו.

החלטתי שהגיע הזמן למצוא תחליף למחשב כי אני לא מצליח לפתור את הבעיה שלו, ראיתי שמישהו כתב בסטטוס שלו במסנג'ר שיש לו מחשב חדש, חיש מהר שלחתי הודעה בסגנון: “ומה קרה לישן? כבר בפח?” התשובה שקיבלתי היא שאני יכול לבוא לקחת את המחשב כי אין בו צורך והוא אמור ללכת לפח.

לקחתי את המחשב (כמובן שהספיקו לפרק כל דבר שנראה בסדר מלוח האם) כך שקיבלתי מארז, לוח אם, ספק כוח שרוף וכמה כרטיסים ביניהם כרטיס מסך, מודם וכרטיס רשת. העברתי את הזיכרון מהמחשב של אבא, ספק כוח שהצלתי ממחשב אחר ומעבד שהצלתי ממחשב אחר אל לוח האם שקיבלתי.. חיברתי לחשמל והחזקתי אצבעות, המחשב עובד! עכשיו נותר לבדוק שכל החומרה בסדר ולהעביר אותו אל המארז של המחשב של אבא.

העברתי חיש קל את כל החומרה הפועלת אל המארז של המחשב של אבא (בלי לפסוח על הכונן הקשיח וכונני DVD) וכעת יש לאבא מחשב פועל שלמראית עין, חיצונית, נראה זהה למחשב הבעייתי שהוא הביא לי, רק עובד.

את חלקי החומרה הבעייתית אעביר למעבדת אלקטרוניקה לבדיקה, אולי אפשר להציל גם אותם (לוח אם ומעבד)!

Share/Bookmark

תגובות

comment

כל הכבוד, טל.

איזו מערכת הפעלה מותקנת עליו?

comment

לצערי במחשב הזה מותקנת כרגע חלונות עקב אילוצים בלתי פתירים - מישהו רוצה להציע פתרונות להרצת פדאור/תקדין בלינוקס? תקדינט לא יעבוד כי הוא דורש אקטיב-איקס.

comment

למישהו יש מארז עם לוח אם תקין? יש לי כרטיסים ודיסק קשיח שאני יכול לחבר ולקבל מחשב עובד שאותו אמסור למי שצריך (בעדיפות ראשונה לצדקה). תודה 052.8330158

-- טל מ, 11/09/09
עץבעיר, עסק חברתי לאקולוגיה עירונית, ביאליק 25 דירה 8 תל אביב, 03-525-4196