לתרום לעץ כאן
נושאים בענף

פרויקט "ילדים זה בריאות"

אחרי שהשלמתי את קורס ביטוי עצמי ומנהיגות של לנדמארק אדיוקיישין בחרתי להמשיך ולהיות מאמנת בקורס הבא. כמאמנת יזמתי פרויקט חדש שקראתי לו "ילדים זה בריאות".

הרעיון מאחורי הפרויקט הוא לעשות שינוי מהותי בתזונה וכתוצאה מכך בבריאות של ילדינו ושלנו. להפיץ בפני כמה שיותר אנשים את הידע והעובדות שיגרמו להם לבחור לעשות שינוי. שינוי אצלם שיגרור שינוי בסביבה שלהם, שינוי במוצרים שאנו קונים וכך במוצרים שהשוק מייצר ומספק לנו.

"ילדים זה בריאות" הוא סבב הרצאות ארצי ("הרצאת שרשרת") בפני קבוצות של הורים אשר מספק מידע רחב ומקיף על תזונה בריאה בדגש על ילדים. המשתתפים מקבלים ידע וכלים אשר יעזרו להם להיות שלמים עם בחירותיהם בנוגע לתזונת ילדיהם ולצאת בתחושה אופטימית לקראת עתיד בריא יותר לילדיהם, לעצמם ולכדור הארץ.

בסוף כל הרצאה אנו מזמינים את המשתתפים להירתם לפרויקט, לנצל את ההזדמנות לעשות משהו משמעותי עבור קהילותיהם ולארגן הרצאות זהות בפני מכריהם. כך נשכפל את ההרצאה ונפיץ אותה ברחבי הארץ בפני כמה שיותר הורים.

את ההרצאות מעבירה הילה אפללו, נטורופתית, מרצה בבתי ספר לרפואה משלימה, אמא של נועם ואורי ומנהלת האתר www.organiclife.co.il .

הילה הצטרפה אלי כבר בתחילת הדרך ועושה עבודה מדהימה! היא בנתה אתר לפרויקט שם תוכלו לקרוא עליו בהרחבה, לקרוא חלק מהחומר שמועבר בהרצאות ועוד הרבה. שם גם תכלו לחתום על המכתב בו הפרויקט קורא ליצרני המזון בארץ לצור תחליפים בריאים, אורגניים ואקולוגיים, במחירים סבירים, לממתקים וחטיפים.

אז ככה:

האתר של הפרויקט: www.organiclife.co.il/yeladim

הלינק ישר למכתב: www.organiclife.co.il/content/view/408/150/

מי שמעוניין לארגן הרצאה לאנשים שבחייו (חברים, משפחה, הורים בגן, בבית הספר וכו') שיכתוב לי מייל: tamartami@gmail.com

וידוי

נמנעתי ארוכות מלכתוב את הקטע הבא כי אני לא אוהבת שאין לי דברים חיוביים לכתוב – זה "לא נראה טוב". אבל קלטתי שלהמנע מדברים שלא הצליחו, לחכות שיקרה משהו ספציפי ואז רק לדווח – לא תורם לאף אחד כולל לא לי.

אז מה קרה עם פרויקט הקומפוסט...

שתי הניסיונות הראשונים להשתמש במכשיר בביתנו לא הצליחו. נהיה ריקבון נוראי ובמקום שיבצר לו קומפוסט נוצרו אלפי רימות בתוך המכשיר שגם יצאו לטייל במטבח שלנו! (רימה= ביצה, רימה, גולם ובסוף זבוב).

הייתי בתקשורת עם החברה בארה"ב שסיפרו לי שמקרה כזה לא קרה מלבד פעם אחת למישהו איפשהו בדרום אמריקה באזור מאוד חם ולח.

אז אמרנו ננסה שוב. נחכה שיהיה קצת פחות חם ונקח אדמה לתחילת התהליך ממקום אחר – אולי זה יעזור. רק שבינתיים הבאנו כלב הביתה – תכירו את מוקה. ומוקה אכל חצי מהמנוע של המכשיר! אשכרה מקרה קלאסי של הכלב אכל לי את השעורים!!

בקיצור שלחנו לחברה תמונה של המנוע עכשיו ואנחנו מחכים לחלקי החילוף.

החלק המדהים הוא שבזמן שאני מרגישה רע עם הכשלון, פנו אלי מ"עיר לכולנו" ובקשו את כל החומר שאספתי במהלך הפרויקט כדי להרכיב הצעה לפתרון עירוני! וזה אחד הדברים המדליקים שאנחנו לומדים בקורס. ברגע שאתה רותם אנשים לאפשרות של הפרויקט שלך, האפשרות הזו חיה ונושמת בלי קשר אליך. זה מאוד רגש אותי.

בינתיים ברמת הבית שלנו החלטתי שלמרות החששות שלי מהתולעים אני הולכת להיות במסיבת הזבל הבאה של תמי ולנסות את הפתרון של התולעים האדומות. נראה איך זה יסתדר לנו...

במקביל לסאגה הזו יזמתי פרויקט חדש שנקרא "ילדים זה בריאות" והוא דווקא הולך מצוין!

אני מזמינה אתכם להיכנס לעלה הבא ולקרוא עליו.

החבילה הגיעה!

האמת שהיא הגיעה כבר מזמן רק שלא היינו כאן (-:

לא הופתעתי מהמראה של המכשיר עצמו. זה נראה כמו בתמונות אבל מקרוב קולטים שאפילו המכשיר, כל החלקים השחורים, עשוים מחומר ממוחזר! מדהים!

בכל מקרה מסתבר שההתרגשות בבית גדולה והיא לא רק שלי. בעלי רומז לי כבר כמה ימים להזיז את עצמי ולפתוח את החבילה בזמן שאני מתרכזת בלהתגבר על ה-jetlag. ליה בת 5.5 התעקשה להיות זו ששמה את הזבל במכשיר ומפעילה אותו. גדול שזה מלהיב אותה, נכון?

טוב, אז צריך להכין את המכשיר לעבודה שוטפת. תהליך שלפי החוברת לוקח שבוע. שמים בפנים שתי כוסות אדמה (לקחנו מהפארק כשטיילנו עם הכלב - התינוק החדש בבית מזה יומיים...) + שתי כוסות של טבליות נסורת + שתי כפות אבקת סודה לשתיה + זבל אורגני שימלא את התא הראשי עד החצי. הם מספקים את הנסורת, את אבקת הסודה לשתייה ואפילו כוס מדידה - אמריקה... אנחנו סיפקנו בכייף את הזבל (תענוג לא לזרוק לאשפה!!!) סוגרים את המכסה ולא נוגעים במשך שבוע. אחרי התהליך הזה אפשר יהיה לעבור לשימוש שוטף.

יש כאן לינק לסרטון קצר שמראה את המכשיר בפעולה. שווה לראות:

http://www.naturemill.com/video_histChan.html

אז כמו שאתם מבינים בינתיים השפן מבסוט מאוד.

בי בי עד להתפתחויות הבאות

הצהרת כוונות

לפני כשלושה חדשים התחלתי את קורס ביטוי עצמי ומנהיגות של חברת לנדמארק אדיוקיישן (www.landmarkeducation.co.il). במסגרת הקורס כל משתתף לוקח על עצמו לעשות פרויקט קהילתי וכמובן שפניתי לתחום הירוק. התחלתי לחפש פרויקט שיעזור בהתמודדות עם כמויות הזבל שאנחנו מייצרים. מהר מאוד הגעתי לנושא הזבל האורגני והקומפוסט. עברתי הרבה שלבים, הכרתי מלא אנשים טובים, חלקם הצטרפו אלי והרצנו כל מיני רעיונות ודרכים למצוא פתרונות לזבל האורגני "העירוני": קומפוסטרים שכונתיים, הפרדה במקור ושנוע לנקודת איסוף, התארגנות עם חקלאים אורגניים שיכלו להשתמש בתוצר וכו'. הרבה בעיות ומכשולים וכל שלב כזה עזר לי להתגבש (בימים טובים) והוציא לי רוח מהמפרשים (בימים פחות טובים). אני לא רוצה לחכות עד שתהיה תכנית עירונית (או ארצית) מגובשת שמטפלת בזבל. אני רוצה לקחת אחריות על הזבל שלי ולעזור לאחרים שבוחרים לקחת אחריות על שלהם. משיחות עם אנשים הבנתי שיש קהל לא קטן שיש לו חשש ונרתע מפתרונות בסגנון ערימות הקומפוסט או התולעים. אנשים שנעצרו כאן ואמרו תודה, אבל לא. ואז בעלי, שחיי באינטרנט, מצא מכשיר קומפוסט חשמלי ביתי של חברת NATUREMILL:

http://www.naturemill.com/howItWorks.html

אני כל כך מתרגשת מהפוטנציאל של מכשיר כזה שיוכל להגיע לכולם, כן גם לצפוניים יותר שבינינו! הנוחות שזה יכול להיות ממש במטבח, שזה אסטטי, נטול ריח, מהיר, חסכוני מאוד בחשמל ולא מצריך שום גינה או מרפסת נראית לי כפתרון אידיאלי.

וכך בהתרגשות גדולה אני מצהירה על עצמי כשפן ניסויים.

אני אנסה את המכשיר, אצלם, אדווח – וירא כי טוב, אז מתחיל הכיף!

נעניין כמה שיותר אנשים, נעשה קנייה מאסיבית במחיר טוב מהחברה ונבקש מעיריית תל אביב לממן לנו חצי (על חשבון כל מה שנחסוך לה בהיטל ההטמנה :-) ואז נעשה COPY/PASTE לערים אחרות. ואז העולם יהיה עוד יותר יפה...

אז ל"דיווח" הראשון:

את המכשיר קניתי דרך אתר החברה באינטרנט ואושר לי שהוא בדרך אלי.

המכשיר עולה $299 ואם קונים עם עוד שני חברים אז $249.

אני אכתוב שוב כאשר המכשיר יהיה בידי. מי שרוצה להגיב, להתעניין, לעזור או כל דבר אחר שיבורך.

בי בינתיים.

עץבעיר, עסק חברתי לאקולוגיה עירונית, ביאליק 25 דירה 8 תל אביב, 03-525-4196