לתרום לעץ כאן
  ‎ דף בית > קורסים באקולוגיה עירונית >‏ קורס פרמקלצ'ר עירוני

19/03/12
קורס פרמקלצ'ר עירוני


מחזור אביב-קיץ של קורס הפרמקלצ'ר העירוני

ייפתח בְ-26/4/17.

בהובלת ברק בן-חנן ושל תמי ועץבעיר ובהשתתפות יהונתן תפוחי - שיתוף-פעולה של 'הגנרטור לצמיחה מקומית', עץבעיר, מכללת פרמה, עומד בתו תקן קהילת 'בידיים'.

הקורס הפעם הוא קורס משובח ומיוחד במיוחד – הוספנו מספר יחידות המאפשרות למתלמדים להעמיק ולחוות לעומק הבטים שונים של פרמקלצ'ר:

יחידת עושות חיים בבית בהובלה של תמי צֳרי ואנשי עץ בעיר

יחידת עושים חיים בחצר ובשכונה בהובלת ברק ובהשתתפות יהונתן תפוחי, המתמקדת בכלים פרקטיים להפריח את הבית הגינה והשכונה מבחינה פיזית

יחידת סטודיו – העמקה בתהליך וכלי התכנון ועבודה על פרויקטים אישיים / צוותיים

בונוס – קורס אונליין ייחודי המעמיק בעקרונות תכנון פרמקלצ'ר - בהנחיית אסף צ'רטקוף (אתר בידיים/ הסדנה הקהילתית לקיימות).

השיעורים יתקיימו מדי יום רביעי בשעות 14:00–19:00 בשכונת מעוז-אביב, בעץבעיר ובסיורים בין מרחבים ופרויקטים אקולוגיים מרתקים ברחבי גוש דן והמרכז ומעבר לו.

סילבוס הקורס > שימו לב שהסילבוס מוצג בגרסה פתוחה - הוא נתון לשינוי וכולל תוכני ליבה הכרחיים אך גם ער ומשתנה בהתאם לקבוצה, לשטח ולזמן.

יש דרכים שונות להשתתף בקורס

השתתפות בקורס המלא

ניתן להשתתף ביחידות לימוד בודדות – לעשות חיים בבית, לעשות חיים בחצר ובשכונה.

ביחידת סטודיו תכנון וקורס עקרונות תכנון אונליין ניתן להשתתף רק למי שמשתתף בצורה מלאה בקורס או בעל ניסיון קודם בתכני הקורס האחרים ומגיע כדי להשלים הסמכה.

למי שמעוניין רק לטעום מהקורס או בעל ניסיון/ למד חלק מהתכנים במסגרות אחרות ורוצה להשלים רק חלק מתכני הקורס ולהגיע להסמכה – ניתן להשתתף במפגשים בודדים בהרשמה מראש ובתשלום בהתאם למספר המפגשים. אנא ציינו זאת בטופס הרישום ותאמו אתנו באיזה מפגשים תרצו להשתתף.

ניתן להשתתף גם כ'צופה חופשי' – לשלוח לנו מייל ונצרף אתכם לרשימת התפוצה של הקורס. תקבלו את כל המיילים שמקבלים התלמידים כולל חומרי האונליין בעקבות כל מפגש.

משתתפי הקורס יכולים להצטרף גם במקביל לתוכנית הדיפלומה, תוכנית וקהילת למידה להמשך התפתחות בפרמקלצ'ר. מתעניינים? לחצו כאן לסדנת מבוא אונליין חינמית

למי שמעוניין רק לטעום מהקורס או בעל ניסיון/למד חלק מהתכנים במסגרות אחרות ורוצה להשלים רק חלק מתכני הקורס ולהגיע להסמכה – ניתן להשתתף במפגשים או יחידות לימוד בודדות בהרשמה מראש ובתשלום בהתאם לכמות המפגשים. אנא ציינו זאת בטופס הרישום ותאמו מולנו באיזה מפגשים/יחידות לימוד תרצו להשתתף.

משתתפי הקורס יכולים להצטרף גם בסיום הקורס או במקביל לתכנית הדיפלומה בפרמקלצ'ר, תכנית וקהילת למידה להמשך ההתפתחות בפרמקלצ'ר . מתעניינים? לחצו כאן לסדנת מבוא אונליין חינמית.

בכמה מילים, מה זה קורס פרמקלצ'ר:

הקורס נותן כלים איך לחיות חיים טובים ואקולוגיים בעיר ומקנה יסודות בתכנון ועיצוב מערכות בנות-קיימא במעגלי החיים השונים – בבית, בגינה, בעבודה ובשכונה.

בקורס נלמד שיטות לתכנון הבית והחצר, צרכנות, גינון, גידול ירקות טיפול בעצים, עסקים חברתיים, גינות קהילתיות, קומפוסט ועוד נלמד לזהות דפוסים ותבניות בטבע שהופכים אותו לכה יפה, יעיל ושופע ולהשתמש בעקרונות אלו ליישומם בחיים בעיר.

הקורס מעניק למשתתפים הזדמנויות פרנסה חדשות, ותומך בשינוי אורחות חיים לאקולוגיים ובריאים יותר, כל אחד בהתאם לתחום בחייו שמעניין אותו. במהלך הקורס יתקיימו סיורים – נראה איך ניתן לגדל גינה ומזון על קירות, מעקות וגגות. נתרשם מפתרונות לחסכון גדול בחשמל ומים בדירה, נחשף לגינות קהילתיות, קואפרטיב מזון, גינות קהילתיות, ומיזמים נוספים המשלבים אקולוגיה, חברה וקהילה. נראה כיצד תכנון פרמקלצ'ר מאפשר לפרויקטים אלה לקרום עור וגידים, ואיך ניתן ליישם עקרונות אלה גם לשיפור החיים האישיים של כל משתתף ומשתתף, וליצור, כשם ספרה של טליה שניידר, "גן עדן בפתח הבית – כל מה שרצינו עם כל מה שבכל מקרה כבר יש לנו".

הקורס מקנה תעודת בוגר קורס (PDC (permaculture design course המוכרת על ידי ארגון הפרמקלצ'ר הישראלי, וברחבי העולם.

בוגרי הקורס עוסקים בתכנון אקולוגי, חינוך, מיזמים קהילתיים , ניהול פרוייקטים, ייעוץ, אדריכלות, גינון ועוד אך גם משתמשים בעקרונות אותם הם לומדים בקורס במקום העבודה הקיים שלהם, אם זה באינטרנט, בנק או בית ספר ומובילים שם שינוי לעבר תפיסה בת קיימא.

אנו סבורים שכסף אינו צריך למנוע השתתפות בקורס ועל כן אם יש לכם בעיה בנושא – צרו איתנו קשר ויחד נמצא פתרון.

פירוט מלא ממש באתר "הגנרטור לצמיחה מקומית".

 

להבעת עניין או הרשמה אנא מלאו פרטים בטופס זה ונחזור אליכם. 

Share/Bookmark

תגובות

comment

לתמי יונתן וכל המדריכים המקסימים,

הרבה תודה על הסדנא המופלאה. זו היתה חויה לימודית במובן הרחב ביותר. זה הגיע בזמן מאד נכון בחיים שלי, למרות שאני עדיין לא בטוחה לאן ועד כמה אני הולכת עם זה. כבר מההתחלה החיים שלי התחילו להשתנות בדברים קטנים (הבעיה זה הרצידיביזם...). אבל, בעיקר זה פתח לי את הראש וגם החזיר לי קצת יכולות ורגישויות שאבדו לי עם השנים.

אז תודה על הכל ונתראה בהמשך,

טליה
--

-- טליה, 14/07/09
comment

קורס מצוין!
מתאים גם לכפריים שחושבים: "מה כבר יש לעיר לחדש לי על אקולוגיה".
במהלך הקורס לומדים מאנשים המובילים בתחום זה בארץ.
עצבעיר הוא המקום האידיאלי, בטבורה של ת"א, ללמוד את הדברים הבאמת חשובים בחיים.
ולא פחות חשוב- קל להגיע בתחבורה ציבורית.
מהרו והרשמו למחזור הבא לפני שמסתיימת ההרשמה.

עדי,קיבוצניקית-בוגרת המחזור הראשון, הנפלא.

-- עדי , 08/08/09
comment

לבחור וּלשנות:
http://www.citytree.net/branches/post...

comment

אחרי השתתפותי בקורס העירוני עם תמי ועוד שני קורסי תכנון מתקדמים (קורס מלמדי פרמקלצ'ר ועכשיו קורס תכנון יערות מאכל) אני מבין איזה כלים שימושיים למדתי מתמי ומדהים לגלות כמה אפילו התכנים שאינני זוכר שעברנו עליהם בקורס עוזרים לי לקלוט ולהבין חומרים חדשים בתחום. וואוו.
במיוחד נוגע לי הפן העירוני, רלוונטי ושמיש ביומיום הרבה מעבר לגידול מזון בעיר אלה בחשיבה מהפכנית-יצירתית, חיבור לאנשים (רלוונטיים ליצירת השינוי שאני דוחף אליו!) וכלי תכנון וחשיבה מקיימת מורחבת :)

comment

היי איפה נערך הקורס? תל אביב בשרון?

-- גיא, 10/03/13
comment

הקורס העירוני, המתפרסם כאן, מתקיים ברובו בת"א (מיספר מפגשים בגינה הקהילתית מעוז אביב) וּבִסביבתהּ, וחלקו סיורים מחוץ לגוש-דן.
באביחיל שבשרון יתקיים קורס נוסף, ברוח כפרית.

comment

שלום שמי יפית בת 34. כבר שנים בלי עבודה..ומחפשת מקצוע חדש.
היני נתמכת ביטוח לאומי ומוכרת כבעלת מגבלה נפשית מסויימת וקלה.. בשנה האחרונה מנסה להשתלב מחדש בשוק העבודה,ומשתתפת בחוגים שונים בקהילה, תוך קבלת עזרה בתוכנית "עמיתים" (המיעדת לשילוב פגועי נפש בקהילה) ,ובינהם פרוייקט גינון קהילתי במתנ"ס רמת שיקמה שברמת גן.
לאחרונה התנסתי בעבודה בבית ספר בחבל מודיעין, עם אותו המדריך שלי בפרוייקט שבר"ג , והוא המליץ לי לקחת קורס פרמקלצ'ר, ולהמשיך ולעבוד איתו בתחילת שנת הלימודים הקרובה,בבתי הספר בהם הוא מלמד מקים ומקיים בוסתן חקלאי,פינות חי וכיוצא באילו.
על-מנת שכך,ברצוני לשאול אתכם מספר שאלות ,בהתאם לכל המפורט לעיל: 1). האם כבעלת נכות וזכאות של הביטוח הלאומי,ואו כמשתפפת בתוכנית "עמיתים" אני זכאית להנחה כתלמידה אצלכם? או האם ניתן ללמוד את הקורס, בתמיכת המחלקה לשיקום מקצועי של הביטוח הלאומי?
(לא בטוח שתדעו לענות על זאת, לכן גם אני אשאל במוסדות המדוברים,האם ניתן לקבל את תמיכתם).
2).היכן ממקומת המכללה?
3). מתי מתחיל קורס נוסף?
בברכת שלום ותודה, יפית לאה.

עץבעיר, עסק חברתי לאקולוגיה עירונית, ביאליק 25 דירה 8 תל אביב, 03-525-4196