לתרום לעץ כאן
  ‎ דף בית > סדנאות באקולוגיה עירונית >‏ חלב בלי להטריד אף פרה

13/01/10
חלב בלי להטריד אף פרה

סדנת גבינות נאות וסלטים מפנקים לשבועות

חלב הוא נוזל לבן, סמיך ממים, עשיר וטעים, מצוין עם גרנולה בבוקר ועם שוקו בערב. אבל מאיפה הוא מגיע? רק לא מפרה בבקשה!!

החלב הראשון שהכרתי הגיע מאמא שלי. כשהתחלתי ללכת, אמא העניקה לי חלב פרה ואף הרחיבה את ההיצע לגבינה לבנה 9%. הציור על האריזה לימד אותי מאיפה מגיע החלב. במשך שנים רבות לא ידעתי על קיומם של חלב עיזים וכבשים, ובודאי שלא שמעתי על חלב קוקוס - היה רק דבר אחד שקוראים לו חלב והוא הגיע מהפרה, באדיבות תנובה וממנו צרכתי כמויות בלתי מוגבלות.

בגיל ההתבגרות התחלתי לפתח בעיות עיכול (בקופ"ח אמרו: "קיבה עצבנית") ואלרגיות שהלכו והחמירו (בקופ"ח אמרו: "אולי נעשה לך זריקות? 50% שזה יעזור). את מי לא האשמנו: דשא, אבק, פולן, פרחים, צבעים וחומרי אמנות אחרים. בגיל 21 אובחנתי כ"אסטמתית" כשהגעתי למרפאה עם התקף קוצר נשימה שגרם לי לחשוב שאני הולכת למות (כי מה לי ולאסאמה? לא היה לי מושג מה קורה). מאז, התווסף משאף וונטולין לטישו שתמיד תמיד היה איתי בתיק.

בגיל 25, כשמערכת העיכול שלי קרסה, מישהו הציע לי להפסיק לאכול מוצרי חלב. הדבר נשמע לי בלתי סביר בעליל!!! מה אוכלים במקום? איך אוותר על מאפה תפוחי האדמה בשמנת החביב עלי כל כך? מה אמרח על החלה המתוקה במקום גבינה? למזלי נחונתי במשיכה להרפתקאות וזו נראתה לי הרפתקאה מעניינת. ה"תחליפים" נמצאו על מדפי חנויות הטבע (היו אז בערך שלוש בתל אביב) בדמות חלב הסויה, האורז והשקדים.

אחרי מספר חודשים מצאתי את הוונטולין בתחתית התיק והשלכתי אותו לפח. צריכת הטישו ירדה ב-90%. מערכת העיכול שלי עלתה על מסלול שיפור.

ההרפתקאה הייתה כל כך מוצלחת שבאופן טבעי התפתח בי תיאבון לעוד. המשכתי ללמוד בהתלהבות - מאנשים שפגשתי בדרכי, מספרים, מהאינטרנט ובעיקר מגופי שלי. לפני מספר שנים נחשפתי לתנועת ה-Raw Food ומאז אני מפתחת גישה שאני קוראת לה בעברית צחה: "אוכל פרא", ומתכוונת לתפישת תזונה שמשלבת דאגה לבריאות גופנו, דאגה לסביבה והנאה שלמה. בסדנת החלב אני שמחה לחלק את הידע שלי בענייני חומרים לבנים וטעימים עם כל מי שכבר יש לו תחושת בטן (תרתי משמע!!).

בסדנה:
- נלמד כיצד להכין חלב, גבינה, יוגורט ואפילו שמנת וקרם בלי להטריד אף פרה עייפה!
- נדבר על הסיבות שבעטיין הפרות שלנו עייפות, ועל ההרגלים ומערכת האמונות שלנו לגבי החלב.
- נלמד איך משפיעה התזונה שלנו על הסביבה ואיך אנחנו יכולים לשפר את המצב.
- נבין, מדוע גם לגבינה הטובה ביותר חשוב להוסיף הרבה ירקות.
- נכין סלטים עשירים וּמפנקים.

זמן08/05/13, 17:00, 3 שעות
משך שלוש שעות
מיקום ביאליק 25 תל-אביב, דירה 7
עלות 140 שקל
מנחים:תמי צֳרי
איש קשר:tree@citytree.net
להרשמה לארוע

Share/Bookmark

תגובות

comment

זאת ממש חוצפה.
הידע הזה כל כך חיוני ולדרוש כל כך הרבה כסף - זה פשוט לא הוגן כי רבים לא יכולים להרשות זאת לעצמם.
אני חושבת שזה בהחלט יהיה הוגן לגבות מחריים יותר הוגנים.

-- חן, 29/01/10
comment

חן יקרה - כמו שאנחנו תמיד אומרים למי ששואל - עץבעיר הוא עסק והסדנאות הם מקור הפרנסה שלו. המחיר הוא הוגן מאוד אם את לוקחת בחשבון את העובדה שאני מתכוננת יום לפני, בסדנה עצמה לא מפסיקים לטעום, ומשתתפים בה רק 5 אנשים, כלומר היא מאוד אינטימית... ובאותה נשימה, אנחנו תמיד אומרים שהכסף לא צריך להפריד בין מי שמעוניין בידע לבין הידע. אז יש אפשרויות למי שבאמת לא יכול לשלם. דברי איתנו!

עץבעיר, עסק חברתי לאקולוגיה עירונית, ביאליק 25 דירה 8 תל אביב, 03-525-4196