לתרום לעץ כאן
  ‎ דף בית > קורסים באקולוגיה עירונית >‏ קורס גינה אקולוגית בעיר

21/09/09
קורס גינה אקולוגית בעיר

איזה כיף, האביב מַגּיע, הימים מתארכים. זה אומר שאפשר להיפגש יותר מאוחר ויש מספיק אור לעבודה בגינה. עדיין לא נורא חם, ופסח יעניק לנו תחושה של חגיגיות בזמן שאנחנו מכינים את הגינה לקיץ. יהיו אתנו מנחים מומחים רבי חן, ידע וניסיון.

אז אנחנו מכריזים: נפתחה ההרשמה לקורס הגינה האקולוגית בעיר, מחזור שני.

הקורס צמח כמענה לדרישת תושבים לגינות נטולות רעלים שיניבו צמחי תועלת בטוחים למאכל ולנוי. הקורס ילווה כל מי שרוצה להתחיל גינה, גננים ובעלי גינות בתהליך של שינוי דפוסי עבודה ומעבר לגינון אקולוגי.

בשמונָה מפגשים תלמדו איך לטפח גינה בריאה או מה לבקש ממי שאמון על המלאכה: איך חוסכים במים ומשתמשים במים אפורים, בונים אדמה ועושים קומפוסט, עובדים עם אנרגיות הבר ויוצרים אקלים, מה קונים לטיפוח הגינה ומה משאירים בחנות, איך שותלים גן ירק, איך מטפלים בעצים, על הקשר בין הגינה למטפח ועוד.

מבנה המפגשים:
15:45 נפגשים בסלון
16:00 דברי פתיחה - תמי
16:10 הרצאת מבוא בנושא המפגש - תמי או מרצה אורח
16:40 יוצאים לגינה להתנסות
18:00 חוזרים פנימה, הפסקה קלה
18:10 שיחה ושאלות
19:45 מעגל סגירה עם תמי
20:00 סיום

אפשר להשתתף במפגשים בודדים בִמחיר 160 ש"ח למפגש.

זמן13/04/10, 16:00, 4 שעות
משך שמונה מפגשים שבועיים
מיקום ביאליק 23 תל-אביב
עלות 1200 ש"ח, 160 למפגש בודד
מנחים:תמי צֹרי וּמומחים אורחים
איש קשר:tess@citytree.net
להרשמה לארוע

Share/Bookmark

תגובות

comment

מאוד מעניין בעיני איך הפכתם מארגון שמנסה להפיץ בשורה על קיימות אקולוגית בעיר למסחטת כספים משומנת. ואל תתנו לי את נאום ה"יש לנו שכר דירה לשלם", כי וואלה, גם לי יש. ומעבר לכך אם כן אחליט להגיע ולשלם את הסכום המאוד מאוד מכובד שאתם מבקשים איך אני יכולה אם אין לכם שום התחשבות בשעות העבודה של רוב האנשים שחיים בעיר הזאת? מי בכלל פנוי ב 2 בצהריים יום שני לקורס? ואל תגידו שזה בגלל שמחשיך מוקדם כי אפשר ביום שישי, ואל תגידו שמי שזה חשוב לו מגיע כי לי זה חשוב ואין לי אפשרות. סתם לתשומת לבכם

-- מעיין, 01/10/09
comment

אם היינו "ארגון שמנסה להפיץ" משהו, ותו לא, היה לנו צורך במימון פילנטרופי. אולם עץבעיר הוא לא ארגון כי אם עסק, והתלונה שלך, מעיין, איננה באה ממקום של היכרות עם העץ ומטרותיו. את מוזמנת לעיין בענף "חזון ומטרות" ולהשלים את החסר.
בעניין השעות התלבטנו רבות. מכיון שהקורס כולל זמן עשייה בגינה ומתקיים בחורף, הרגשנו נכון עם הבחירה הסופית. הקורס יחזור על עצמו באביב ואז נוכל לקיים אותו בשעות שאולי יהיו לך נוחות יותר.
את מוזמנת לבוא לדירה האקולוגית בכל יום שישי בין עשר לשתיים ולבחון מקרוב לאן מוזרם הכסף אותו אנו מרוויחים ("רווח" זה מושג מעניין שעדיין לא התגשם כאן דרך אגב).
אם יש לך בעייה אמתית לשלם עבור הקורס, נוכל לדבר ולמצוא פתרון.

-- תמי, 02/10/09
comment

האם הקורס מיועד לגננים או לכל אחד?

-- אסתר, 16/10/09
comment

הקורס מיועד לכל אדם, הן לעוסקים בגינון כתחביב, גינון קהילתי וכיוב', והן למקצוענים, המעוניינים להשתלם בגינון אקולוגי. נשמח לספק פרטים נוספים.

comment

שלום לכולם, הקורסים נשמעים מאוד מעניינים וגם המיקום שהוא בעיר מאוד עוזר, אך לצערי אני מצטרפת לבעיה שנדונה קודם וזה נושא היום והשעות, עד כמה שראיתי רוב הקורסים הם באמצע שבוע, זמן שבו הרוב וגם אני עובדים. סתם כדוגמא, לעומתכם ב"חווה ואדם" הקורסים מתנהלים בימיי שישי ועל אף הריחוק מהבית כנראה שלא תהיה לי אופציה אחרת לעשות את הקורס מלבד לנסוע לשם
אשמח אם תשקלו לשנות את היום- במידה והדבר אפשרי
יום טוב

-- רותם, 30/10/09
comment

בבקשה רק הערות שקשורות לנושא, בלי שטויות תמי אם את רוצה לעשות פעילות כזאת או אחרת ....את יכולה להשתמש בגג שלי (-: יאיר

-- יאיר, 15/11/09
comment

רותם יקרה, בקשר ליום ולשעה, הקורסים שלנו שדורשים עבודה מעשית בגינה, דורשים בהתאמה אור יום ולכן רק בקיץ מתקיים קורס הפרמקלצ'ר אחרי הצהריים וגם את קורס הגינון נקיים יותר מאוחר. קורסים אחרים מתקיימים בערב (תזונה ועסקים). את ימי שישי אנו מקדישים לסדנאות בפורמט קצר יותר: קומפוסט, סיור מודרך בדירה, מפגשים עם ספקים אקולוגיים ועוד.
צר לי שיש רק יום שישי אחד בשבוע ושהימים כל כך קצרים בעונה זו! אנו באמת שוברים את הראש כל פעם כשאנחנו מתזמנים פעילות חדשה ואני כולי תקווה שתוכלי להצטרף אלינו בקרוב!

-- תמי, 21/11/09
comment

יאיר יקר, בקרוב אצלך! בשמחה!!

-- תמי, 21/11/09
comment

בבקשה רק הערות שקשורות לנושא, בלי שטויות

comment

האם תוכלו להגיע גם לחיפה עם הקורס ?

-- ציפי, 31/05/10
comment

היי אני מעוניינת להקים בביתי גינת גג ורוצה קצת לקבל מושג על גינון. האם הקורס שלכם יכול להתאים לי? האם יש קורס שנפתח בקרוב?
תודה
איריס

-- איריס, 16/06/10
comment

אנו מתכננים פתיחת קורס נוסף בסתיו, אם יהיו מספיק נרשמים, אך טרם נקבּע המועד. נשמח ליידעך בבוא העת. בינְתיים יתקיים במסגרת קורס הפרמקלצ'ר העירוני http://www.citytree.net/workshop/Urba... שיעור, שֶיִכלוֹל התנסות בגידול ירקות בגינה העירונית, ב-24/6 בַשעות 21-17, ואת מוזמנת מאוד להירשם לשיעור וּלהשתתף.

comment

היי, אני מתעניינת בקורס אבל למה הוא מתחיל בשעה כזו מוקדמת? רוב האנשים מסיימים לעבוד ב17:00

-- בר, 19/12/12
comment

הקורס שלנו התקיים לפני שנתיים, ואינו מתקיים עוד.
כִכלל, קורסי גינון מתקיימים בִשעות האור.
אני ממליץ על קורס ביו פאלחה במשק תפוחי:
www.perma.co.il/קורס-ביו-פאלחה/
אם כי המעוניינות בדגש עירוני יחכו אולי למחזור הבא של הקורס התל-אביבי:
http://www.facebook.com/events/518912...

עץבעיר, עסק חברתי לאקולוגיה עירונית, ביאליק 25 דירה 8 תל אביב, 03-525-4196