לתרום לעץ כאן
  ‎ דף בית > אקולוגיה והקוד הפתוח >‏ פינגווינים לא נושכים
נושאים בענף

no image

17/01/09
פינגווינים לא נושכים

כאשר מנסים להחיות מחשבים לצורך שימוש חוזר יש צורך להשמיש מחשבים איטיים יחסית לסטנדרט של השוק, כאן נכנסת מערכת ההפעלה אלטרנטיבית שתאפשר שימוש יומיומי במחשבים שאחרת ניתן לומר שאבד עליהם כלח.

מחשבים בני כעשור יכולים להספיק לאדם הממוצע שרק רוצה לדבר עם חבריו בתוכנת מסרים מידיים או רק מעוניין לקרא אימייל ולשוטט ברשת, אך לו אותם אנשים היו מעוניינים לבצע פעולות אלו עם גרסא עדכנית של מערכת ההפעלה הנפוצה "חלונות" הם היו נתקלים בבעיות כבר מההתחלה, ראשית ייתכן כי המחשב שברשותם לא יענה כלל על דרישות המינימום. אם בדרך נס המחשב כן עונה על דרישות אלו, לאחר התקנת מערכת ההפעלה יש להוסיף עליה תוכנות הגנה הצורכות משאבים שהמשתמש זקוק להם - במחשבים ישנים בני כעשור כל תוכנה נוספת הרצה ברקע משנה באופן דרסטי את השמישות של המחשב. ישנה מערכת הפעלה אלטרנטיבית המבוססת על לינוקס, מערכת הפעלה מודרנית המסוגלת לעבוד טוב על מחשבי פנטיום 3 עם חצי גיגה זכרון בלי לבצע בה שינויים משמעותיים, על מחשבים ישנים יותר יש לבצע שינויים על מנת לעבוד בצורה נוחה, אבל זה עדיין אפשרי.

חלק מהיתרונות המשמעותיים של לינוקס על חלונות בהתקנה על מחשבים ישנים נובעים מהעובדה שלינוקס לא זקוקה לאנטיוירוס (כך שאין תוכנות הרצות ברקע וגוזלות משאבים) וכן בהתאם להפצה שנבחרה, היא מגיעה עם כל הכלים שצריך על מנת לעבוד (אין צורך להתקין תוכנות נספות עבור שימוש בדואר אלקטרוני, מסרים מידיים ואופיס כי אלו מותקנים בברירת מחדל בזמן התקנת המערכת).

את לינוקס אפשר וגם רצוי להתקין גם על מחשבים חדשים ומהירים, חשוב לציין כי ניתן להתקין את לינוקס לצד חלונות בלי לפגוע בהתקנה של חלונות ואפילו אפשר להריץ את לינוקס בלי התקנה כלל על מנת לנסות ולראות איך המערכת נראית ומרגישה למשתמש, עבור מי שמשתמש בחלונות ומעוניין לעשות צעד ולעבור ללינוקס (או רק לנסות), ישנם ברשת הרבה אתרי מדריכים ופורומים שיעזרו עם הצעדים הראשונים.

Share/Bookmark

תגובות

עץבעיר, עסק חברתי לאקולוגיה עירונית, ביאליק 25 דירה 8 תל אביב, 03-525-4196