לתרום לעץ כאן
העיר והעץ
  ‎ דף בית > כמה עולה אורגני? >‏ ממי מגדל ירקות
נושאים בענף

18/01/09
ממי מגדל ירקות

ומביא מהם לסלון של עץבעיר, פעם בשבועיים. זה חלק מהניסיון שלו, עדיין לא מסחרי, ואנחנו נהנים בינתיים. הנה דרך נהדרת להנות מירקות אורגניים: למצוא מגדל מתחיל ולתת לו להתאמן עליכם!

ממי מגדל סלקים נהדרים, חסות כל כך שונות בטעמן מאלה של רעי, שומר, כרובית מהממת ועוד הפתעות. יש לנו רשימה של לקוחות שמתחייבים מראש להתייצב כאן ביום הירקות. כמובן, הסחורה נארזת בשקיות או ארגזים משומשים, והמהדרין יבואו מצוידים בתיקי בד. הסל קבוע, אבל גמיש... מי שמגיע קודם יכול לנצל את הגמישות יותר מהמאחרים... למשל, אם הלקוח לא רוצה חצילים, כי יש לו חשבון עם משפחת הסולניים, ייקח בטטה או שתיים נוספות וישאיר אקסטרה חצילים למי שדווקא מסתדר איתם.

ואני, בעלת הסלון האקולוגי, מקבלת את פניו המחייכים של ממי, ואת אלה של הזוכים בסל ירקות, ואחר כך אוספת את החול מהרצפה אל פח הקומפוסט, ואת הירקות שנותרו מאמצת בשמחה, ועושה הרבה קרקרים אם נשארו יותר מדי ירקות.

Share/Bookmark

תגובות

comment

שלום לעץ בעיר.
כיצד אוכל לדעת מתי מתקיימת מכירת ירקות ? האם אתם מפרסמים את המועדים?

-- איריס, 08/01/10
comment

שלום,
אשמח לקבל פרטים נוספים על ימי מכירות!

תודה

comment

מכירת הירקות התקיימה במשך מספר חודשים כניסיון משמח. כיום ממי אינו מגדל ירקות. לעומת-זאת, הקואופרטיב של דרום תל אביב http://www.citytree.net/branches/coop מספק ירקות אורגניים ישירות מהחקלאי, וכעת מתפתח קואופרטיב בִשכונת התקווה. אנו תקווה, שיקומו בִמהירה קואופרטיבים נוספים ברחבי תל אביב.

עץבעיר, עסק חברתי לאקולוגיה עירונית, ביאליק 25 דירה 8 תל אביב, 03-525-4196