לתרום לעץ כאן
נושאים בענף

מה זה להיות חבר/ה של העץ?

מתי מישהי/ו נחשב/ת בעינינו לחבר? אם יש לו/לה מקום משמעותי בחיינו. נרצה להיות הרבה ביחד, להיות מעורבים זה בחייו של זה, נשקיע בה/ו זמן ואנרגיה, נעזור לו/ה בעת הצורך. אז אם את/ה מרגיש/ה ככה לגבי העץ, זה הדדי, והחברות היא הדרך לממש זאת. זוהי דרך לעזור לעץ בכסף וכך לעזור לכולנו - לעץ ולך - להקטין את התלות בכסף בהדרגה, כי זה מה שאנחנו מתרגלות ולומדות כאן ביחד. זאת גם דרך, בהחלטה של פעם בשנה, להגמיש את העיסוק בכסף בינך לבין העץ במהלך השנה ולעבור ממחיר לִתשורה. לסיכום, זוהי הזמנה להיות העץ ~

מה מקבלים חברים?

אז מהי תשורה ומדוע דווקא לחברים?

חברים הם אנשים שתומכים בפעילות שלנו באופן חודשי ורצוף, בכסף או בִזמן, הם עושים שהדירה הזו תהיה אפשרית ושאנחנו נוכל לחשוב קודם־כול על הפצת הידע ורק אחר־כך על ה"שורה הכספית התחתונה". ולכן...

בואו להיות חברים

איך ולמה להיות חברים דווקא עכשיו. עדכון קטן על מה קורה ואולי אפילו עזרה מכם...

תוכנית שנתית 2013

לכבוד סיום החגים, אני גאה להציג לכם את התוכנית השנתית שלנו. אתם מוזמנים להציץ...

פגישות חברים

רבות אנו מתייחסים לרעיון של עץבעיר כִקהילה. אז מי הם האנשים, המרכיבים קהילה זוֹ, ואיך אפשר להכיר אותם ואת פועלם מקרוב?

פעמיים בַשנה אנחנו מקיימים פגישת חברים. בתחילת השנה, אחרי החגים, אנחנו משתפים בתכנית השנתית שלנו, וביוני, במסקנות ובסיכומים של השנה. בכל פגישה חברים מספרים על יוזמות אקולוגיות שהם פעילים בהן או כאלה שהם עומדים ליזום.

אז מה עושים בפגישת חברים?
מַצּיגים את כל מה שעבר על העץ בחודשים האחרונים, את החזון שלנו שכל הזמן מתחדד, מחליפים דעות ורעיונות לגבי ההמשך, קושרים קשרים ושיתופי פעולה, מחליפים מידע ומרשתים עוד ועוד את החברים שלנו ואת העשייה שלנו.

המפגש הקרוב יתקיים במוצאי שבת 3 בדצמבר. ניפגש בסלון בִביאליק 25 בשעה שש. המפגש פתוח לחברים ולכל מי שרוצה להיות חבר של העץ. ניהָנה ממטעמי המטפח של תמי וּמאלה, שתביאו אתם.

הזדמנות מצוינת נוספת לחברים להתחבר אל העץ וזה אל זה היא המסיבה האקולוגית, שתתקיים בְ-24/12.

הצצה אל המגוון האנושי של כמה מהחברים כאן בהמשך .

on the facebook.

להתראות!

איך מצטרפים?

עץבעיר הוא קהילה פתוחה, ואנו מזמינים את כל מי שמעוניינת לחיות חיים בריאים בעיר להצטרף אלינו. אין יותר מדי חוקים או תנאי קבלה ורמת המעורבות האישית משתנה על פי היכולת, הרצון, ומצב הרוח.

הצעד הראשון אחרי השיטוט באתר, או קריאה באחד העלונים שלנו הוא כמובן לצאת מהבית ולהגיע לפעילויות שלנו. זה המקום להכיר את חברי העץ. מניסיון, ההיכרות מולידה חיבור שמוליד קסמים.

אם כל זה נראה לכם מתאים, הצעד המתבקש הוא תשלום דמי חברות.

דמי החבר הם הדרך של חברי הקהילה להצביע עם הארנק שלהם ולהגיד:

~~ כן, אני רוצה עוד גינות קהילתיות בעיר, במיוחד במקומות בלתי אפשריים כמו התחנה המרכזית הישנה

~~ כן, אני רוצה עוד קואופרטיבים לקניית מזון

~~ כן, אני רוצה עוד ערימות קומפוסט שיתופיות בעיר

~~ כן, אני רוצה עוד עסקים חברתיים בעיר

~~ כן, אני רוצה עוד מסיבות אקולוגיות

~~ כן אני רוצה לחיות חיים בריאים בעיר אקולוגית – בלי לעזוב עכשיו לעיר אחרת.

אין לכם אמצעים לשלם דמי חבר? זה לא אומר שלא נהייה חברים! : ) 500 חברים "עשירים" זה מה שהעץ מבקש לכיסוי ההוצאות החודשיות הבסיסיות של תיפעול העייסק, חוץ מזה הוא מזמין שפע של עבודה משותפת, אהבה וחיבוקים. אנחנו מתים על מחבקי עצים!

500 האנשים העשירים בעיר

אנחנו יוצאים בקמפיין חדש לחיבור חברים! עד עכשיו דיברנו על 800 חברים. הצענו סכומים שונים, במחשבה שאם הממוצע יהיה 30 ש"ח, נהייה במקום אליו אנו שואפים - כיסוי ההוצאות שלנו, כלומר אפשרות לעבוד בשקט.

לאחרונה קראנו שוב את בולו'בולו, ונזכרנו במספר 500, כמספר אידיאלי לקבוצת אנשים שפועלת יחד. פתאום המספר 800 קצת צרם לנו. עשינו חשבון מחדש, וזיקקנו את התקציב שלנו שעומד היום על 20,000 ש"ח בחודש. החשבון החדש פשוט: 500 עשירים שמשלמים 40 ש"ח בחודש יהיו כל התמיכה-(הכספית)-הישירה שהעץ זקוק לה כדי להמשיך לעבוד. בשקט.

כל הפעילויות המכניסות-כסף שלנו, יביאו רווח כספי שיופנה מיד למימון היוזמות שלנו (שעליהן אנחנו מתמקדים בשיתוף החברים) או להחזר השקעות למשקיעים שיבחרו לקבל את הכסף שהשקיעו בחזרה.

אז המייל העונתי יוצא מחר, ואחריו אנחנו יוצאים בסדרת טלפונים ופיילוט מעניין לשלושת החודשים הקרובים. אנחנו מחברים 500 חברים ומציעים את כל הפעילויות שלנו בתשורה לחברים. זה יושב לנו טוב. החברים עושים שהעץ יהיה, ונהנים מכל מה שיש לו להציע. אם הפיילוט יצליח, פשוט נמשיך לעשות את מה שאנחנו עושים. אם לא, נפנה בדרך המוכרת והסלולה יותר של מכירת מוצרי תוכן לחברות ומוסדות. לא רע, אבל גם לא מהפכני במיוחד. ואנחנו בעניין של מהפכה. גם אתם? למה שלא תתפנקו בחברות, תצטרפו למהפכה, ותעשו עוד טוב לעצמכם ולעיר?

האם הפיילוט יצליח? על זה נדווח במייל העונתי ובפגישת החברים ביוני.

40 ש"ח בחודש? לא הגזמתם? לא הגזמנו, אבל כמה מחברינו הטובים ביותר משלמים דמי חבר נמוכים מ-40 שקלים, או בכלל לא משלמים בכייסף! יש יותר מדרך אחת להתחבר. המספר 500 והמספר 40 פשוט עושים לנו סדר בראש, ונותנים לנו מטרה בת השגה. אין לכם 40 ש"ח בחודש? למה שלא תקנו חברות יחד עם חברים? או בכלל, דברו איתנו.

עץ מציע לך חברות

אנו מזמינים אתכם להצטרף לקהילת החברים של העץ ולחלוק איתנו את החזון, את ההשקעה ואת הפירות של העסק החברתי ששמו עץבעיר.

חברים בוחרים לעשות את כל או חלק מהדברים הבאים:
~~ משתתפים בפגישות החברים ושותפים לפיתוח החזון
~~ משלמים דמי חבר של 40 שקלים בחודש או כל סכום אחר שמתאים להם
~~משקיעים כסף
~~ משקיעים מזמנם, בתחזוקה, בהנחיית שיעורים, בהפקה, בהפצת המסר...
~~ נהנים מכל מה שהעץ מציע בתשורה
~~ יודעים שהם הם אלה שמקיימים את העץ. הם העץ.

"הם העץ"?? אבל אתם העץ!
אנחנו העץ! יחד עם החברים של העץ אנחנו יוצרים תרבות אחרת, מקיימת, וחיים אותה, כאן ועכשיו, בעיר. כל מי שמצטרף עושה שהעץ יהיה, וכך מקדם את העולם שאנו חפצים בו וחי אותו! נשמע טוב מדי? באמת טוב לנו כאן בעץ! : )

כשיש מספיק הכנסות, העץ מתפקד בשקט ועושה טוב. לנו, ולסביבה, ביחד!

חברים יודעים שהם מאפשרים את כל זה וזה מרחיב להם את הלב, עוד לפני שהם באים ליהנות בתשורה מארוחה, או מספריית העיון, או מלפגוש עוד אנשים כמוהם, ביום שישי בסלון או במסיבה האקולוגית העונתית, ביום שלישי בגינון גרילה, או ביום חמישי בקורס הפרמקלצ'ר. אנחנו עובדים מהבוקר עד הערב בכיף ובאהבה כי אנחנו נאמנים לחזון המשותף שלנו ואוהבים את העבודה שלנו. אנחנו לא מבקשים להתעשר כספית, כי איבדנו את העניין ב"כלכלה" במשמעות הרגילה שלה (קלקלה!). אנחנו רוצים להיות עשירים, בטח! בחברים, בבריאות ובאהבה! נשמע לכם הזוי? תחשבו עוד פעם. אם הייתם בריאים לגמרי, והיה לכם מזון טוב לגוף ולנשמה, בשפע. אם הייתם עושים חיים כל היום. כמה כסף הייתם צריכים?

אנחנו יוצרים עולם שבו יותר אנשים יגלו שכסף זה לא העניין שלהם. ההשלכות של שינוי שכזה הן מרחיקות לכת! בינתיים יש לנו הוצאות, ובעל הבית שלנו לא מקבל שום דבר חוץ משקלים עבור הדירה היפה שמשרתת אותנו נאמנה. עשינו חשבון מהיר שאם 500 חברים ישלמו 40 ש"ח בחודש, נוכל לעבוד, ולעשות כל מה שאנחנו עושים היום - אבל בשקט!

רוצים ליצור את העולם הזה יחד איתנו?
תתקשרו ודברו איתנו על זה: 03-525-4196. אם לא בא לכם לדבר, אתם יכולים להיכנס לכאן ולארגן את ההשקעה הכספית שלכם בעצמכם. אנחנו מעדיפים שתיצרו קשר, כי אנחנו מעדיפים להכיר את החברים שלנו באופן אישי.

מעכשיו, חברים מקבלים מה שהם רוצים בתשורה

מ-21 במרץ אנחנו מתחילים בפיילוט מעניין שמאוד מרגש אותנו. משהו שאנחנו מרגישים שהגיע זמנו והבשיל, ואנחנו נותנים לו שלושה חודשים לרוץ, מקווים שיצליח ולהמשיך עם זה. חברים משלמים על כל דבר שהעץ מציע בין 0 לבין המחיר הנקוב או יותר. בקיצור כמה ש"בא" להם. אנחנו סומכים על החברים של העץ שאצלם, מה ש"בא", בא ממקום עמוק של חיבור לאמת שלהם.

אז למה אנחנו מתכוונים כשאנחנו אומרים "תשורה"?
תשורה זה מתנה. אנחנו משתמשים במילה הזו כדי להגדיר דרך חדשה להעברה סימביוטית של ערכים בין העץ (ה"ספק") לבין החבר/ה של העץ (ה”לקוח”). העץ נותן לחברה סדנה או קורס או מוצר או ארוחה “בתשורה”, והחבר מוזמן לתת עבור הערך שקיבל, "תשורה" לפי בחירתו.

למה אנחנו מתעסקים עם מילים? כי אנחנו יודעים איך מילים יוצרות עולם. ובמקרה הזה, נמאס לנו מהעולם של “מחירים", "תשלומים" ו"הנחות". אז עדיין יש מחיר נקוב לכל פעילות שלנו, אבל נפרדנו לשלום מ"הנחות", והכנסנו ללכסיכון שלנו את המילה "תשורה", בהשראת אופק, ובמטרה שיום אחד היא תחליף כליל את הרעיון של "מחיר".

אנחנו סומכים על כל חברה וחבר של העץ (כל מי ששילם דמי חברות או בירטר איתנו חברות) שיהיה מעוניין לשחק איתנו במישחק של יצירת עולם חדש עם הבנות חדשות. אחת ההבנות היא שאין קשר בין "מחיר" ל"ערך". בעולם שאנו בונים, המחיר נקבע על פי תחושת הלב והמצב הכלכלי של המשלם, ולא על פי שרירות ליבו ושאיפותיו הכלכליות של המוכר.

מה הפחד? מאיפה הציניות? מחיר כזה, שאותו אנו מכנים "תשורה" יעבוד רק בעולם של אמון מלא בין הספק ללקוח. המממ... זה בדיוק העולם שאנחנו בונים לנו! אז הכל הסדר : ) יצאנו לדרך! כל פעילות של העץ מוצעת בתשורה לחברים של העץ!

מיהם החברים? כל מי שמשלם או מברטר דמי חברות חודשיים.

לתת בתשורה? כן לתת במתנה, עם כל הלב, בידיעה שהכל מסתדר לטובתינו כשיש לנו מספיק חברים שמצבם הכלכלי מאפשר להם לשלם דמי חברות ואפילו להוסיף גם תשלום על פעילויות כשהם מרגישים שזה נכון להם.

לקבל בתשורה? כן, לקבל משהו במתנה בלי להתבלבל ובלי להרגיש "לא נעים". ואז להסתכל על הלב ולהסתכל על הכיס ולהחליט מהמקום הכי נקי מה וכמה מתאים לי היום לתת לעץ במתנה. אהבה, זמן, כסף, חיבוק, אוכל – הכל הולך : )

פיצי מחברת חברים וחברות

לאחרונה התחילה לעבוד איתנו פיצי. פיצי ניפרדה לאחרונה מקריירה ארוכה בהוראה, וחיפשה מקום חדש לעשות בו הבדל. היא מצאה את העץ והתחברה. דבר ראשון היא הצטרפה כחברה. בהמשך, כמו כל מתלמדת, היא באה והשקיעה מזמנה במשימות מזדמנות תוך שהיא מכירה את המתרחש כאן.

ואז מצאנו את הדבר שלה - לחבר חברים! פיצי סורקת את מאגר המידע שלנו ושולפת מנויים שמיזמן לא עמדנו איתם בקשר, יוצרת את הקשר הזה, מעדכהת פרטים ותחומי עניין, ומציעה לבן או בת השיח לבוא ולהתחבר למשהו שאנחנו מציעים ושיכול לעשות להם הבדל בחיים.

אם יבואו, ברור שנציע להם כבר חברות. אבל ממש בעדינות! : )

סרטים לחברים

בערבי החברים שלנו אנחנו מחלקים סרטים חמודים לחברים. נעמי מכינה אותם עבורינו משאריות בדים ממפעל הביגוד האקולוגי "כותון". את הסרט שלי תליתי בגאווה על רוכסן התיק שלי. שיראו כולם של מי אני חברה! : )

עץ קורא לך להשקיע

כנראה שצריך משבר קטן כדי להתעורר! בעקבות משבר כלכלי בעץ, יצאנו לגייס משקיעים. כן, משקיעים ולא תורמים. העץ הוא עסק חברתי ויש לו כוונות רווח. הרווחים של העץ נמדדים בערכים חברתיים, סביבתיים וכלכליים. אנחנו שוקלים כל צעד לאור שלושת הצירים הללו.

נשמע לכם מעניין? הנה כאן תוכלו לראות תקציר המתאר את הארגון ואופי הפעילות שלו. העץ צומח ומלבלב כבר שלוש שנים, מפתח ענפים כלכליים ונעזר ביועצים שכולם חברים של העץ, ומלווים את העץ בהתלמדות (טוב, חוץ מהרואה חשבון... : ). אנו משקיעים מחשבה רבה בדרכינו ומשתפים את מחשבותנו בענף "חזון ומטרות", ובפגישות החברים הקבועות שלנו.

את השנה וחצי הראשונות בחיי העץ מימנה תמי מכסף שהתגלגל אליה בדרך פלא, וכשזה נגמר, חברים עזרו בכל פעם שנפער בור. העץ מניב יותר הכנסות (כספיות) כל שנה, אבל עדיין לא מאוזן כספית. לעומת זאת אנו מחשיבים אותו לעסק משגשג ורווחי - חברתית וסביבתית.

במשך תקופה ארוכה פיתחנו מוצרים רווחיים כספית ובנינו את התכנית העסקית שלנו על הצלחה במכירות של תכנים (קורסים, הרצאות סדנאות, סיורים מודרכים ועוד). גילינו כמה דברים בדרך ועכשיו אנחנו פונים אל הקהילה בהצעה לתמיכה ישירה.

זה לוקח זמן לבסס עסק מזן שאיננו מוכר, לפתח קהל לקוחות מודעים, לוקח זמן לפתח את המוצרים הנכונים, ללמוד איך לשווקם, להקים דירת דגם לחיים אקולוגיים בעיר, לתחזק אותה, וכ' וכ' וכ' : )

יש לנו תכנית עסקית שמתפתחת ומשתנה כל הזמן, ובעקבותיה אנחנו בונים תכנית עבודה שנתית. השנה עבדנו על פיה וזה היה נפלא. גילינו (כמובן) שהרבה מהנחות הבסיס שלנו לא היו מדוייקות ויש מקום רב להמשך למידה והמשך עבודה. את שניהם אנחנו מוכנים ומזומנים להמשיך ולעשות, אבל ללא תמיכה ישירה של קהילת העץ, אין לנו את השקט הדרוש להמשך יוזמה ועשייה.

אז מה זה אומר להשקיע בעץ?
אנו פונים למשקיעים קטנים, כאלה עם פנים מוכרות, שבאים לסלון האקולוגי ונהנים מהרווחים שהעץ כבר נותן - ייעוץ אקולוגי, אוכל בריא, אוזן קשה\בת, חיבורים וקישורים, תכנים ולמידה משותפת. מי שמשקיעה בעץ, יודעת שהיא לא הולכת לראות תשואה כספית. אנו מתחייבים להחזיר את סכום ההשקעה, והדיבדנדים באים בערוץ החברתי והסביבתי. עץבעיר איננו עמותה (ולא מתכנן להיות), אין לו אפילו חשבון בנק משלו עדיין (מטעמי חיסכון בכסף). דרושה כאן היכרות ודרוש אמון, וזה בדיוק העסק שלנו - חיבור, היכרות, אמון.

אם הכרנו כבר ויש לכם גם עודף כסף, אתם מוזמנים להשקיע כל סכום שמתאים לכם, בתשלום חד פעמי. חוץ מקבלה, תקבלו גם עלעל נחמד, קובץ PDF שבו אנו מתחייבים להחזיר את ההשקעה שלכם כשהעץ יתחיל לתת פירות עודפים (רווחים כספיים).

אם יותר מתאים לכם לשלם דמי חבר חודשיים, הנה כאן תיאור החברות. חברים ומשקיעים מקבלים כל דבר שהעץ מציע בתשורה, ומוזמנים למפגשי החברים שלנו. דמי חבר אינם מוחזרים, הם התמיכה הישירה של הקהילה בעץ, ומאפשרים את הפעילות השוטפת שלנו.

פגישת החברים הבאה תתקיים בסלון בביאליק 25 במוצאי שבת, ה-11 ביוני, בשש. כל מי שמשקיע בעץ, או משלם דמי חבר, או מעוניין לשקול את העניין ויש לו שאלות, מוזמן בשמחה! יש לנו מצגת יפה שמסבירה איך העץ צומח ולאן, והיא מתעדכנת לקראת כל מיפגש שכזה.

800 חברים זה מה שהעץ צריך כדי להמשיך

אז איך זה שעוד אין לנו 800 חברים אפילו שכבר שנתיים אנחנו מציעים חברות? לא בגלל שאין אנשים שרוצים להיות חברים של העץ, לא בגלל שאנשים לא חושבים שהעץ חשוב, לא בגלל שהעץ מחוסר קהילה. כל הדברים הללו קיימים ומתגברים כל הזמן. מה שהיה חסר זה בהירות. לבקש מספיק חזק וברור. להרים את הטלפון ולספר את הסיפור האמיתי. שבלי תמיכה כספית מהקהילה, העץ לא יכול לצמוח בשקט. בעצם לא יכול להמשיך לצמוח בכלל.

הדברים שאנחנו עובדים עליהם יניבו פירות. אנו בטוחים בכך, אחרת לא היינו עובדים עליהם. אנחנו רוצים לגדל פירות מתוקים וטעימים, לסביבה, לחברה וגם לכלכלת העץ. זה לוקח זמן, כמו עץ, עד שיש מספיק פירות. אבל כדי שהם יצמחו, יש להמשיך לטפח, לדשן להשקות. אנחנו אוהבים את עבודת הגינון! נהנים ממנה וגם מזמינים אתכם לקחת בה חלק בכל דרך שתבחרו.

את החלק הכספי לא הדגשנו מספיק עד כה, ועכשיו זה משתנה.

יצאנו בקריאה ברורה לחברי העץ ולמנויים שלנו ואנו מבקשים: אם מה שהעץ עושה נראה לכם חשוב, ויש לכם 15 ש"ח או יותר בחודש לשים על זה, אנא קבלו את הצעת החברות שלנו. אנא אל תישגו במחשבה שאנו מסתדרים גם בלעדיכם. אין הדבר כך.

כשנוכל להסתדר בלי דמי החבר שלכם, נודיע, ואף נפסיק לגבות אותם. עד אז, אנו זקוקים להשקעה שלכם. יש לכם יותר עודף ונראה לכם מעניין להשקיע בעץ יותר? בואו היו משקיעים של העץ.

תודה!

תמי, אלון וכל החברים והגננים והעלים של העץ

משבר כלכלי בעץ ובעקבותיו פנייה נרגשת

שלום חברים של העץ,
עם חלקכם כבר דיברנו וכבר התכתבנו, המצב הוא כזה: אנו זקוקים ל-15,000 ש"ח כדי לחצות את הראשון לחודש בשלום, זה יוצא סוף השבוע הזה. לילך הציעה ש-15 חברים יחפשו כל אחד משקיע של 1,000 ש"ח והגדילה לעשות כשיצאה לחפש את המשקיע שלה. אני (תמי) חשבתי שיש יותר מ-15 אנשים שנוכל לפנות אליהם, וזה יכול להיות כל סכום בעצם, כולל הצטרפות שלכם כחברים משלמים (אם עוד לא עשיתם את זה) או הגדלת סכום דמי החברות שלכם.

אנא סילחו על הבוטות, אבל בעבר ניסינו לפנות בעדינות, ואם לשפוט ע"פ התוצאה, הניחוש שלנו הוא שכל אחד חושב שאנחנו מסתדרים יופי גם בלעדיו.

אז זהו, שלא.

בלי קהילה תומכת כספית אין לעץ יכולת להמשיך ולפעול כרגע. המילה "כספית" נמצאת שם כי אנו מרגישים שקהילת עץבעיר היא תומכת ומדהימה ואנו מודים על הכל, באמת!

יכול להיות שההיצע והחשיפה של העץ קצת מבלבלים. מצד אחד אנחנו זוכים לחשיפה עצומה, ולהמון פניות מגורמים שונים, המון פרויקטים נפלאים צצים כאן על בסיס יומיומי, ואנחנו עובדים מבוקר עד ערב כדי לייצר את הפירות העתידיים שלנו. אבל אין לכל הפעילות היפהיפייה הזו מספיק הדהוד מיידי בחשבון הבנק, והבנק... אותו ממש לא מעניין שלוקח זמן לגדל פירות מקיימים.

כמה מילים על השקעה בעץ:
עץבעיר הוא עסק חברתי ואנחנו מחפשים משקיעים, לא תורמים. אנחנו מחפשים משקיעים קטנים, כאלה עם פנים מוכרות, שבאים לסלון האקולוגי ונהנים ממה שהעץ כבר נותן.

מי שמשקיעה בעץ, יודעת שהיא לא הולכת לראות תשואה כספית, אבל אנחנו כן מתחייבים להחזיר את סכום ההשקעה כשהעץ יתחיל לעשות רווחים כספיים (וזו מטרה, לצד המטרה הסביבתית וזו החברתית). עץבעיר איננו עמותה (ולא מתכנן להיות), אין לו אפילו חשבון בנק משלו עדיין (מטעמי חיסכון בכסף).

כל מי שמעוניין, מוזמן להיפגש, להכיר ולשאול כל שאלה שעולה לפני שמשקיעים, כולל איך הגענו עד הלום ואיך אנחנו רואים את עתידו של העץ.

בכמה מילים: העץ גדל בקצב שלו. יש עכשיו שני כיווני פעילות מרגשים המבוססים על שיתופי פעולה עם העירייה. האחד נוגע למיפוי ירוק של העיר, והשני לקומפוסטאים העירוניים. היינו רוצים להתמקד בקידום הפרויקטים הללו, אבל קשה להתמקד כשיש כזה בור בחשבון הבנק.

יש לנו מצגת יפה שמסבירה איך העץ צומח ולאן ונשמח מאוד להציגה לכל המעוניין!

על המייל הזה "חתומים" תמי אלון ולילך.

(ברשותכם אנו מניחים שכל אחד מכם חתום כאן יחד איתנו, במידה זו או אחרת).

תודה והמון אהבה!!

תמי צרי, אלון אלירן, לילך הרצברג וכל הגננים והחברים והעלים של העץ

איך משלמים?

הכי נוח לשלם בכרטיס אשראי, אך אשרי כל מי שלא מחזיק בכזה!

אם בכרטיס אשראי תרצו להשתמש, לכו לכאן.

המערכת שלנו מקבלת כרטיסי ויזה ומסטר-קארד בלבד.

אם בצ'ק או במזומן מתאים יותר בואו לכאן (ביאליק 25 תל אביב) ונשמח גם להכיר! אפשר להגיע כל יום שישי בין 11:00 ל15:00, או באחד מהאירועים שלנו.

ניתן גם לשלוח צ'ק לפקודת פרינסס זירו לכתובת:
רחוב ביאליק 25
תל אביב 63324

נדגיש שוב, רישמוהו לפקודתה של פרינסס זירו (לא לעץבעיר!). אל תשאלו אותנו מי זו הנסיכה הזו, כל האתר הזה הוא בגללה.

הקבלה תישלח אליכם בדואר לכתובת אותה תספקו בטופס התשלום או תרשמו יחד עם הצ'ק שלכם. היא תגיע בצירוף מתנה קטנה : )

למה עץבעיר צריך חברים?

לפני שנתיים נטעתי עץ. הייתי חייבת לעזוב את כל מה שעשיתי ולספר לכל העולם על החיים שגיליתי שניתן לחיות בעיר. רציתי להמשיך ללמוד, לגלות מי הם החברים שלי למסע כאן בתל אביב, ליצור מקום שבו נוכל להיפגש, להחליף מידע ודעות וליצור יחד נורמה חדשה להתנהלות בעיר הגדולה.

בדיוק באותו הרגע, כמו במקרה, נחת עלי סכום כסף (קומפוסט!) שאפשר לי להקדיש את עצמי לעץ למשך שנה - וכך עשיתי בלי לחשוב פעמיים. בניתי אתר, אנשים ("גננים") הצטרפו לכתיבה ולפעילות והחזון הלך וגילה את עצמו והתממש. התחילו להגיע הזמנות להרצאות והתחלתי לתת סדנאות על אקולוגיה עירונית ותזונה מתחשבת וקומפוסט. היה קמפיין חמנייה, ואקו-יוגה, והתחלנו להשתתף באירועים עירוניים. חלק מהפעילויות הניבו פרנסה וכך הזמן ששאלתי נמתח והפך לשנתיים.

אחרי שנתיים של השקעה, יש לי עץ אבל אין לי כסף. אני מסתכלת על מה שצמח פה ונראה לי שיש לו מקום בעולם. אני גם בטוחה שהוא יכול לקיים את עצמו, אבל אני זקוקה לעוד זמן נשימה.

אחד הדברים הנפלאים ביותר שנוצרו מסביב לעץ הוא הקהילה. זה אתם. אתם שמבקרים באתר, מעירים הערות, מרעיפים עלינו אהבה, פונים אלינו במיילים ושואלים שאלות. אתם שמגיעים למפגשים ולסדנאות שלנו ומספרים על העץ לאחרים. כמה מכם אפילו כותבים עלינו בעיתון.

אם אתם רואים את הערך שיש לעץ שלנו בעיר, אולי תרצו לעשות שהוא ימשיך.

עץבעיר, עסק חברתי לאקולוגיה עירונית, ביאליק 25 דירה 8 תל אביב, 03-525-4196